Šiaurinius su Kinija besiribojančius Šiaurės Korėjos regionus pastaruoju metu buvo užplūdę potvyniai, o valstybinė žiniasklaida pranešė apie aukšto lygio pastangas švelninti „katastrofiškai nenormalaus vandens“ poveikį.

Antradienį Šiaurės Korėjos valstybinės hidrometeorologijos administracijos atstovas Kimas Kwangas Hyokas naujienų agentūrai AFP pranešė, kad šalis, įskaitant jos sostinę Pchenjaną, „pastarosiomis dienomis susidūrė su nuožmia kaitra“.

„Kai kuriuose rajonuose prognozuojamas didžiulis karštis – nuo 33 iki 37 (laipsnių Celsijaus). Todėl perspėjome apie iki rugpjūčio 14 d. besitęsiančius karščius“, – pasakė jis.

„Valstybinė hidrometeorologijos administracija deda visas pastangas, kad galėtų prognozuoti nuožmią kaitrą ir stengiasi informuoti... atitinkamus rajonus, kad jie galėtų imtis reikalingų priemonių“, – pridūrė jis.

Tuo pietinėje sienos pusėje esanti Seulo vidaus reikalų ministerija pranešė, kad antradienio duomenimis nuo su karščiu susijusių priežasčių šalyje, kurioje šiuo metu fiksuojamos neįprastai aukštos temperatūros, šiemet jau mirė 21 asmuo.

Pietų Korėją kamuoja karščiai – meteorologijos agentūra pranešė, kad pirmadienį termometro stulpelis Kiongi provincijos Jeudžu mieste siekė 38,7 laipsnio.

Ji taip pat atkreipė dėmesį į vadinamąjį „tropinės nakties“ reiškinį, kai naktį oro temperatūra nenukrenta žemiau 25 laipsnių – šis reiškinys šalyje dabar tęsiasi jau 22 dienas ir yra trečias pagal trukmę nuo tada, kai buvo pradėta fiksuoti tokia statistika.

Pirmadienį aukščiausią visų laikų lygį Pietų Korėjoje pasiekė ir elektros paklausa, šalies gyventojams su karščiu kovojant įsijungus oro kondicionierius ir ventiliatorius.

Kita vertus, skurstančią Šiaurės Korėją nuo seno kamuoja elektros tiekimo sutrikimai, o ekspertai teigia, jog daugelis šalies gyventojų neturi galimybės naudotis oro kondicionieriumi.

„Net sostinėje Pchenjane – turtingiausiame šalies regione – panorę oro kondicionierių įsijungti gali vos apie 0,1 proc. miesto gyventojų“, – naujienų agentūrai AFP teigė kadaise iš Šiaurės Korėjos pabėgęs ir vėliau mokslininku tapęs Pasaulio Šiaurės Korėjos tyrimų instituto vadovas Ahnas Chan-ilas.

Jo žodžiais tariant, Šiaurės Korėja niekada neatskleis mirusiųjų nuo karščio skaičiaus, tačiau jis gali būti daug kartų didesnis nei pietuose.

Pietų Korėjos žiniasklaida yra pranešusi, kad per paskutinius potvynius Šiaurės Korėjoje galėjo žūti arba dingti be žinios net 1 500 žmonių.

Tačiau šalies vadovas Kimas Jong Unas praėjusią savaitę šiuos pranešimus atmetė, pavadindamas juo „rimta provokacija“ ir „nuo potvynio nukentėjusių žmonių, kurie yra sveiki ir gyvi, įžeidimu“.