Liepos 27-ąją, kuomet buvo pasirašytas paliaubų susitarimas, kuris 1953 m. padėjo nutraukti karo veiksmus, Pchenjanas vadina Pergalės diena.

Kaip teigiama, paradą gyvai stebėjo Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas ir į šalį atvykusios aukšto rango Rusijos bei Kinijos delegacijos. Palydovinės nuotraukos padėjo patvirtinti, kad Šiaurės Korėjoje iš tiesų būta karinio parado.

Valstybinė naujienų agentūra KCNA skelbė, kad šis paradas „įeis į mūsų istoriją kaip didingas politinis karinis festivalis, kuris pademonstravo nepajudinamą 10 mln. karių ryžtą sukurti naują Kim Jong Uno eros legendą“. Naujienų agentūra kalbėjo apie tariamą susirinkusių žmonių „entuziazmą ir džiaugsmą“, kai parado metu buvo parodyta ginkluotė.

Norvičo universiteto politikos mokslų profesorius Yangmo Ku sakė naujienų agentūrai AFP, kad vienas iš naujojo parado tikslų yra patvirtinti „Kim Jong Uno valdymo legitimumą ir vidinį susivienijimą šiuo ekonominių iššūkių kupinu laikotarpiu“. Profesoriaus teigimu, Pchenjanas taip pat bando pasiųsti JAV ir jų sąjungininkėms ženklą, kad esant stipresniems ryšiams su Rusija ir Kinija Šiaurės Korėja yra pasirengusi atremti savo priešų keliamas strategines grėsmes. Specialistas kartu užsiminė apie naują Šaltąjį karą Korėjos pusiasalyje ir paragino imtis veiksmų įtampai numalšinti.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją