Jei praeitis yra prologas, trys veiksniai formuos to, kas įvyko, diskusiją: tvirtinimai, kad raketą lengvai galima paversti tarpkontinentine balistine raketa, kad Šiaurės Korėja galėjo sukurti branduolinį ginklą ir kad raketos paleidimas įrodo – reikalinga apsauga nuo raketų, rašo bostonglobe.com.

Visi šie trys veiksniai figūravo šeštadienį Naujajame Hampšyre vykusioje JAV Respublikonų partijos diskusijoje.

Kaip rašoma straipsnyje, svarstyta reali grėsmė nacionaliniam saugumui ir ar Pentagonui nereikėtų atnaujinti arsenalo, kuris perpildytas naujais, fantastiškai brangiais ir praktiškai nenaudingais ginklais.

Iš kur žinoti, ar grėsmė neperdedama? Apsvarstykime kiekvieną punktą.

Ar gali Šiaurės Korėja paversti šią raketą tarpkontinentine balistine raketa?

Dar prieš sėkmingą palydovo paleidimą 2012 m. Šiaurės korėja leido Vakarų spaudai nufotografuoti „Unha-3“ ant platformos. Po paleidimo Pietų Korėja ištraukė pirmą raketos pakopą iš Geltonosios jūros. Tada Seulas paviešino jos nuotraukų. Šie duomenys, taip pat ir informacija apie raketos skrydžio kelią, suteikė kvalifikuotiems analitikams sudaryti išsamų „Unha-3“ modelį, kuris sutampa su dauguma dabar viešai prieinamų duomenų.

Visos techninės analizės, atliekamos ne JAV vyriausybėje, suderintos – „Unha-3“ negali būti paversta tarpkontinentine balistine raketa, galinčia kelti grėsmę JAV.

Paprasčiausiai per dideli atstumai. Norint pasiekti JAV krantus, Šiaurės Korėjai reikėtų pastatyti tarpkontinentinę balistinę raketą, sveriančią apie 120 tonų, o dabartinis modelis sveria 80 tonų. Kito modelio kūrimui prireiktų maždaug dešimtmečio.

Be to, Šiaurės Korėjai reikėt dar ir lengvo bei patvaraus branduolinio ginklo, kurį pritaisytų ant tos raketos.

Ar Šiaurės Korėja artėja prie pažangaus branduolinio ginklo sukūrimo?

Įprastai pažangus pirmos kartos branduolinis ginklas apibūdinamas kaip prietaisas, kuris sveria maždaug toną, yra atsparus stipriai vibracijai ir akseleracijoms, kurios kyla, kai balistinė raketa švilpia aplink žemės rutulį. Tai sukurti įmanoma.

Per pastaruosius 10 metų Šiaurės Korėja atliko keturis branduolinius bandymus. Pirmas nepavyko.
Žinoma, kad Šiaurės Korėjai tektų išspręsti ne vieną techninę problemą, o jų raketų technologijos visgi ribotos, tad peršasi pagrįsta išvada – Šiaurės Korėjos tarpkontinentinių balistinių raketų su branduolinėmis galvutėmis grėsmė Amerikai kelis dešimtmečius ar dar ilgiau neegzistuoja.

Ar gali JAV apsauga nuo raketų sustabdyti Šiaurės Korėjos tarpkontinentines balistines raketas, jei jas galiausiai sukurtų?

Priešraketinė apsauga bus veiksminga, jei gebės atskirti ginklus nuo jauko, kurį tuo pat metu paleidinės priešas. Nėra sėkmingų bandymų, kuriuose priešraketinės gynybos elementai būtų atskyrę tikrus ginklus nuo jauko.

Jei Vašingtonui tikrai neramu dėl saugumo, yra techninis sprendimas – sistema su sparčiais gaudomaisiais naikintuvais, nešamais bepiločių ar lėktuvų, kurie pašautų tarpkontinentinę balistinę raketą. Tokia sistema gali būti sukurta iš esamų technologijų.

Nors tokią apsaugos sistemą galima lengvai sukurti, jos nereikia, nes nėra grėsmės, nebent tikrasis tikslas – apsaugoti išpūstą Pentagono biudžetą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (61)