Šis žingsnis buvo aiškus perspėjimas Šiaurės Korėjai, praėjusią savaitę išmėginusiai savo iki šiol didžiausią ir galingiausią raketą.
Pietų Korėjos kariuomenės jungtinis štabas sakė, kad bombonešis, pakilęs iš savo bazės Guame, imitavo atakas prieš antžeminius taikinius netoli Pietų Korėjos rytinės pakrantės per pratybas, kuriose dalyvavo JAV ir Pietų Korėjos naikintuvai.
„Pratybų metu Pietų Korėjos ir JAV oro pajėgos parodė sąjungininkų tvirtą ryžtą ir galimybes nubausti Šiaurės Korėją, grasinančią branduoliniais ginklais ir raketomis“, – sakoma kariškių pranešime.
B-1B skrydžiai tapo vis dažnesne galios demonstracija Šiaurės Korėjai, po trijų tarpžemyninių balistinių raketų bandymų aiškiai priartėjusią prie tikslo susikurti branduolinių ginklų arsenalą, pajėgų smogti taikiniams žemyninėje JAV dalyje.
Penkias dienas trunkančios pratybos prasidėjo pirmadienį; jose dalyvauja daugiau nei 200 lėktuvų, tarp jų šeši JAV naikintuvai F-22 ir 18 naikintuvų F-35.
Šiaurės Korėja visada tūžmingai reaguoja į Amerikos kariuomenės galios demonstravimą arti jos teritorijos. Antradienį Pchenjanas per savo valstybinę žiniasklaidą skelbė, kad „JAV imperialistinių karo kurstytojų itin neatsargi karinė isterija“ regione sukėlė branduolinio karo riziką.
Šiaurės Korėja B-1B pavadino „branduoliniu strateginiu bombonešiu“, nors šie lėktuvai nuo 10-ojo dešimtmečio vidurio naudojami tik įprastinei ginkluotei nešti.
Komentuodama JAV ir Pietų Korėjos karines pratybas Šiaurės Korėja paprastai naudoja griežtą retoriką ir laiko tokius manevrus pasiruošimais invazijai.
Vis dėlto jau seniai regione tvyranti įtampa šiuo metu yra pasiekusi itin pavojingą lygį, Šiaurės Korėjai sparčiai vystant savo branduolinių ginklų programą.
Pietų Korėjos kariuomenė nurodė, kad Šiaurės Korėjos praėjusią savaitę išbandyta raketa „Hwasong 15“ gali nuskrieti 13 tūkst. kilometrų, tad galėtų lengvai pasiekti Vašingtoną. Raketa buvo paleista skrieti aukšta trajektorija ir prieš nukrisdama jūroje netoli Japonijos ji įveikė 950 kilometrų atstumą.
Liepos mėnesį Šiaurės Korėja du kartus išbandė kitokią tarpžemyninę raketą, o rugsėjį įvykdė iki šiol galingiausią branduolinį bandymą. Pchenjanas tvirtino, kad buvo išbandytas termobranduolinis ginklas, kurį galėtų nešti tarpžemyninė raketa.