Autoritariškas lyderis Lee Kuan Yew, kuris mirė kovo mėnesį, būdamas 91 metų amžiaus, prasidedant metiniam Nacionalinės dienos paradui buvo pagerbtas vaizdo medžiaga apie jo gyvenimą ir laikus. Tai buvo pirmas paradas, kuriame Lee Kuan Yew nedalyvavo.

Minia, apsirengusi raudonos ir baltos – Singapūro vėliavos – spalvų drabužiais velionio lyderio pagerbimą palydėjo garsiais plojimais. Daugelis iš susirinkusiųjų verkė.

Vėliau pražygiavo maždaug 2 000 karių, praskrido 50 karinių lėktuvų, pravažiavo 177 tankai ir kita technika, akcentavusi Singapūro armijos, kaip geriausiai ginkluotos regione, statusą.

Vienas iš akcentų buvo „Singapore Airlines“ lainerio „Airbus A380“, papuošto respublikos vėliava, praskridimas. SIA 2007-ųjų spalį tapo pirmosiomis avialinijomis pasaulyje, pradėjusiomis eksploatuoti šį lėktuvą.

Minia taip pat sveikino 20 naikintuvų F-16, kurie praskrido išsirikiavę taip, kad suformavo skaičių „50“. Po kelių minučių praskrido sraigtasparniai, tarp jų – kovos sraigtasparniai „Apache“.

Transporto priemonių kolonai vadovavo tankai, be kitų dalykų, buvo pademonstruotos raketos „žemė-oras“ ir nepilotuojami lėktuvai.

Buvo prognozuojama, kad iškilmes Padango rajone pakrantėje stebės maždaug 250 tūkst. žiūrovų, o dar tūkstančiai namuose stebėjo tiesioginę transliaciją, kuri baigėsi ilgu fejerverkų šou.

Paradas buvo jubiliejinių metų, kuriuos daugiausia režisavo ir finansavo vyriausybė, kulminacija. Tikimasi, kad netrukus vyriausybė Singapūre, kur opozicija yra susiskaldžiusi, sušauks visuotinius rinkimus savo valdžiai sustiprinti.

Singapūras respublika tapo 1965 metų rugpjūčio 9 dieną, kai po dvejus metus trukusios audringos sąjungos buvo pašalintas iš Malajos federacijos ir turėjo susidurti su nežinomybe dėl ateities neramiame regione.

Ši mažytė sala, neturinti gamtinių išteklių, vystymosi aspektu sugebėjo pranokti didžiules kaimynes Malaiziją bei Indoneziją, tapdama metropoliu, kuris didžiuojasi vienais aukščiausių pasaulyje gyvenimo standartų.

Singapūro bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui dabar yra vienas didžiausių pasaulyje – 2014 metais jis buvo 56 284 doleriai. Tuo metu, kai šalis pasiekė nepriklausomybę, jis buvo vos 516 dolerių.

90 proc. singapūriečių turi nuosavus namus – Lee Kuan Yew pradėtos aprūpinimo būstais schemos dėka, be to, šalies nusikalstamumo lygis yra vienas žemiausių pasaulyje.

Gerai apmokama Singapūro valstybės tarnyba nuolat priskiriama prie sąžiningiausių pasaulyje. Be to, šis miestas valstybė taip pat pasižymi mažu nusikalstamumu ir aukščiausios klasės infrastruktūra.

Kita vertus kritikai bei teisių gynimo grupės kritikuoja Singapūrą dėl politinių oponentų nušalinimo, spaudos tildymo ir pilietinių laisvių varžymo.

Nors šalies santvarka pastaraisiais metais tapo liberalesnė, joje tebenaudojamos fizinės bausmės, o organizacija „Žurnalistai be sienų“ (Reporters Sans Frontieres) savo metinėje ataskaitoje, nurodė, kad Singapūras pagal žiniasklaidos laisvę užima 150-ąją vietą – žemesnę negu Rusija arba Zimbabvė.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)