Tuo tarpu vienas JAV strateginių tyrimų centras iškėlė prielaidą, kad šis objektas gali būti susijęs su numanomu branduoliniu centru, kurį Izraelis subombardavo 2007 metais.
Jeigu pasitvirtintų ketvirtadienį dienraščio "Sueddeutsche Zeitung" paskelbta informacija, tai dar labiau sustiprintų Vakarų šalių nerimą, kad ši arabų valstybė prieš Izraelio ataką buvo pradėjusi vykdyti slaptą branduolinę programą.
Dėl šios priežasties taip pat gali sustiprėti spaudimas Jungtinių Tautų (JT) Tarptautinei branduolinės energetikos agentūrai (TATENA) imtis veiksmų.
Vašingtone esantis Mokslo ir tarptautinio saugumo institutas (ISIS) nurodė, kad nežinoma, ar netoli Mardž as Sultano miesto įsikūręs kompleksas iš tikrųjų veikė.
"Tačiau įtariama, kad Sirija galėjo ištuštinti šiuos pastatus iki 2008 metų vidurio ir imtis priemonių, kad nuslėptų ankstesnę veiklą šiame objekte", - sakoma ISIS analitinėje ataskaitoje, kuri buvo paskelbta tuo pat metu, kai pasirodė Vokietijos dienraščio straipsnis.
"Sueddeutsche Zeitung" paskelbė gavęs nuotraukų, kurios esą buvo padarytos dviejuose pastatuose kitoje vietoje - už 15 kilometrų į rytus nuo Damasko, šalia vieno karinio poligono. Tačiau tiksliai nežinoma, kada buvo padarytos šios nuotraukos.
"Tačiau kartu su kita informacija jos leidžia pirmąkart pagrįstai įtarti, kad jog Sirija ruošėsi įkurti vadinamąją urano konversijos įmonę ir pradėti pirmąjį (branduolinio) kuro strypų gamybos etapą", - nurodė laikraštis, pridūręs, kad šis kuras galėjo būti naudojamas numanomame reaktoriuje.
ISIS ekspertai mano, kad netoli Mardž as Sultano įsikūręs objektas galėjo būti funkciškai susijęs su Deir Alzuro vietovėje esančiu kompleksu "al Kibar", kurį daugiau nei prieš trejus metus sunaikino Izraelio aviacija.
"Ši įmonė galėjo būti susijusi su branduolinio kuro gamyba planuotam reaktoriui "al Kibar", - nurodė institutas, pridūręs, jog šiame objekte galėjo veikti nedidelė urano konversijos įmonė.