Apie tai socialiniame tinklalapyje „Facebook“ rašo judėjimo „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas, informuoja unian.net.

Jo teigimu, separatistai išvežė į jų kontroliuojamos teritorijos gilumą tik nepataisomą, naudoti nebetinkamą karinę techniką. Likusi technika ir ginkluotė patraukti nedideliu atstumu, kruopščiai išskirstyti ir užmaskuoti.

Debalcevės rajono į Luhansko srities pietus atitaisyti karinės parengties išvesti du rusų ir separatistų padalinai (taktinė kuopinė grupė ir sustiprintas tankų batalionas), kurie patyrė didelių nuostolių kovose Debalcevės placdarme (tankų batalionas neteko mažiausiai 8 tankų). Padaliniai išvedami dalimis, dažniausiai tamsiuoju paros metu. Šis padalinių išvedimas vadinamas „Minsko susitarimų vykdymu“.

Ukrainoje per parą žuvo trys vyriausybės pajėgų kariai

Trys ukrainiečių kariai žuvo, o dar devyni buvo sužeisti per pastarąją parą šalies rytuose, kur toliau tęsiasi pavieniai vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų susirėmimai, antradienį pranešė šaltinis Ukrainos kariuomenėje.

Tai viena didžiausių netekčių Kijevo vyriausybės pajėgoms pastarosiomis dienomis, dar kartą parodanti, kokios trapios yra dvi savaites galiojančios paliaubos, paskelbtos pagal susitarimą su separatistais, kuris buvo sudarytas siekiant nutraukti konfliktą Rytų Ukrainoje, nusinešusį jau per 6 tūkst. žmonių gyvybių.

Informaciją apie vyriausybės pajėgų nuostolius naujienų agentūrai „Reuters“ pateikęs kariuomenės šaltinis, pageidavęs neviešinti jo vardo, daugiau detalių neatskleidė. Kitas kariuomenės atstovas anksčiau sakė, kad kovotojai per pastarąją parą 22 kartus bombardavo Ukrainos pajėgų pozicijas.

Tuo tarpu Rusijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos lyderiai, pirmadienio vakarą kalbėdamiesi telefonu, susitarė prašyti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) dėti didesnes pastangas siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi paliaubų Ukrainos rytuose.

Jie taip pat sakė, kad konflikto šalims būtina vykdyti tolesnius vasario 12-ąją Minske sudaryto taikos susitarimo etapus, įskaitant apsikeitimą belaisviais, ir sudaryti galimybę teikti humanitarinę pagalbą, nurodė Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas.

„Kai tik tos sąlygos bus išpildytos, darbo grupė, kuri buvo įkurta Minske, turėtų judėti į priekį, imdamasi tolesnių žingsnių, tokių kaip pasiruošimas vietos valdžios rinkimams Luhansko ir Donecko srityse“, – sakė jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (217)