Apie tai informuoja ir „Telegram“ kanalas „112“.

Anot „Kommersant“ pašnekovo, įtariamųjų pėdsakai aptikti nusikaltimo vietoje – stebėjimo kameros esą užfiksavo porą įtartinų automobilių.

„112“ skelbia, kad įtariamieji jau davė parodymus ir tyrėjams papasakoja apie sprogdinimo organizatorius.

Tuo metu Rusijos tyrėjai skelbia, kad sulaikytas vienas įtariamasis.

„Uzbekistano pilietis, gimęs 1995 m., buvo sulaikytas dėl įtarimų įvykdžius Rusijos ginkluotųjų pajėgų radiacinės, cheminės ir biologinės gynybos kariuomenės vado Igorio Kirilovo ir jo padėjėjo Iljos Polikarpovo gyvybę nusinešusią ataką“, – sakoma Tyrimų komiteto pranešime ir priduriama, kad įtariamasis sakė buvęs „užverbuotas Ukrainos specialiųjų tarnybų“.

Pranešime sakoma, kad įtariamasis tardytojams sakė atvykęs į Maskvą įvykdyti išpuolio, o prie pastato stovėjusio nuomoto automobilio prietaisų skydelyje sumontuota kamera nufilmavo išpuolį ir perdavė jį „tiesiogiai išpuolio organizatoriams Dnipro mieste“. Jam už išpuolį neva buvo pažadėtas 100 tūkst. JAV dolerių atlygis ir galimybė apsigyventi „Europos šalyje“, sakoma pranešime.

GENEROLO IGORIO KIRILOVO NUŽUDYMAS MASKVOJE

  • Per sprogimą gruodžio 17-osios rytą netoli gyvenamojo namo Maskvos pietryčiuose žuvo Rusijos ginkluotųjų pajėgų cheminės, biologinės ir radiacinės gynybos pajėgų vadas Igoris Kirilovas.

  • I. Kirilovas žuvo kartu su savo padėjėju.

  • Manoma, kad sprogimą sukėlė savadarbis įtaisas, padėtas ant šalia namo pastatyto elektrinio paspirtuko.

  • Šaltiniai Ukrainos saugumo tarnyboje SBU žiniasklaidai sakė, kad I Kirilovo nužudymas – Ukrainos suplanuota operacija.

 Igoris Kirilovas

  • Generolas tapo plačiai žinomas prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą: jis dažnai pasisakydavo per spaudos konferencijas, pasakojo įvairias sąmokslo teorijas, pavyzdžiui, apie Ukrainoje neva veikiančias JAV kuruojamas biologines laboratorijas, kuriose, esą, tyrinėjami uodų platinami virusai.

  • Ukraina gruodžio 16 dieną po SBU atlikto tyrimo už akių pateikė kaltinimus I. Kirilovui dėl įtariamų karo nusikaltimų.

  • I. Kirilovui, ėjusiam pareigas nuo 2017 m., Didžioji Britanija spalį skyrė sankcijas dėl įtariamo cheminių ginklų panaudojimo Ukrainoje.

Šaltinis naujienų agentūrai AFP antradienį sakė, kad Maskvoje įvykęs aukšto rango Rusijos kariuomenės pareigūno I. Kirilovo nužudymas buvo Ukrainos saugumo tarnybos SBU „specialioji operacija“.

„Generolo leitenanto Igorio Kirillovo, Rusijos ginkluotųjų pajėgų radiacinės, cheminės ir biologinės gynybos pajėgų vado, likvidavimas yra speciali SBU operacija“, – sakė šaltinis.

Maskvoje susprogdintas sąmokslo teorijomis pagarsėjęs Rusijos generolas Igoris Kirilovas
Maskvoje susprogdintas sąmokslo teorijomis pagarsėjęs Rusijos generolas Igoris Kirilovas

Anksčiau Rusijos tyrimų komitetas pranešė, kad per sprogimą antradienio rytą netoli gyvenamojo namo Maskvos pietryčiuose žuvo aukšto rango Rusijos kariuomenės pareigūnas ir jo pavaduotojas. Savadarbis įtaisas buvo padėtas ant šalia namo pastatyto elektrinio paspirtuko.

I. Kirilovas yra aukščiausias Rusijos armijos pareigūnas, į kurį nusitaikyta Rusijos teritorijoje.

„I. Kirillovas buvo karo nusikaltėlis ir visiškai teisėtas taikinys, nes davė įsakymus panaudoti uždraustus cheminius ginklus prieš Ukrainos kariuomenę“, – sakė šaltinis.

Ukrainos valdžia pirmadienį po SBU atlikto tyrimo už akių pateikė kaltinimus I. Kirilovui dėl įtariamų karo nusikaltimų. Spalį Jungtinė Karalystė jam skyrė sankcijas dėl įtariamo cheminių ginklų panaudojimo Ukrainoje.

„Tokia šlovinga pabaiga laukia visų, kurie žudo ukrainiečius. Atpildas už karo nusikaltimus yra neišvengiamas“, – sakė šaltinis SBU. Jis patvirtino, kad I. Kirilovas žuvo, kai jam einant į pastatą Riazanės prospekte Maskvoje sprogo „paspirtukas su sprogmenimis“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)