Škotijos pirmasis ministras Alexas Salmondas, kuris yra nepriklausomybės šalininkas, buvo aiškus šių debatų nugalėtojas, rodo dienraščio „The Guardian“ ir agentūros ICM surengta greitoji apklausa, kurios 71 proc. apsisprendusių respondentų laikėsi nuomonės, jog ministras įveikė nepriklausomybės priešininkų stovyklos lyderį.

Debatai buvo įtempti: abu varžovai pertraukinėjo vienas kitą, provokavo ir pasisakydavo nesiliovus kalbėti oponentui. Jie diskutavo įvairiomis temomis – pradedant valiuta, kurią naudotų nepriklausoma tapusi Škotija, naftos atsargomis ir gynybos problemomis, baigiant Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) likimu.

Savo įžanginiame pareiškime A.Salmondas pabrėžė istorinį šio sprendimo pobūdį, sakydamas, kad nepriklausomybė išvaduotų Škotiją nuo griežto taupymo politikos ir didelių išlaidų gynybai.

„Absoliučiai niekas geriau netvarkys šios šalies reikalų negu žmonės, kurie gyvena ir dirba Škotijoje ... Esame turtinga šalis ir išradingi žmonės. Galime sukurti turtingą valstybę ir sąžiningesnę visuomenę“, – tikino A.Salmondas.

Tuo tarpu Alistairas Darlingas stengėsi pasėti abejonių dėl A.Salmondo vizijos, sakydamas, kad jo planų detalės nepakankamai aiškios. A.Darlingas akcentavo, kad neaišku, kokią valiutą naudotų nepriklausoma Škotija.

A.Salmondas „prašo visais atvejais kliautis jo žodžiu. Jokio atsarginio plano. Pasitikėti tuo, ką jis sako? – Atleiskit, negaliu“, – replikavo A.Darlingas.

A.Salmondo kampanija „Taip, Škotija“ (Yes Scotland) tikriausiai viliasi, kad sėkmingas pasirodymas debatuose prieš prasidedant balsavimui paštu padės įveikti stabiliai išliekantį atsilikimą nuo nepriklausomybės priešininkų kampanijos „Geriau kartu“ (Better Together).

Nepriklausomybės šalininkų stovykla pagal populiarumą toliau atsilieka 14 procentinių punktų, rodo naujausia agentūros „YouGov“ apklausa, atlikta dienraščio „The Times“ užsakymu praeitą savaitę.

Tyrimas parodė, kad 43 proc. respondentų balsuotų už Škotijos pasitraukimą iš Jungtinės Karalystės, tačiau 57 procentai pasisakytų prieš tokį žingsnį.

Kita vertus, atotrūkis tarp abiejų stovyklų pastarosiomis savaitėmis atrodė mažėjantis.

Beveik penktadalis rinkėjų nuo antradienio pradės gauti balsalapius paštu, artėjant referendumui, kuris vyks rugsėjo 18-ąją.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)