Slovakija ir kitos rytinės ES šalys, kurios visos tebėra gana homogeniškos rasių, religijų ir etniniu atžvilgiu, buvo kritikuojamas Vakarų Europos galiūnių, tokių kaip Prancūzija ir Vokietija dėl savo nenoro priimti žmonių, pabėgusių nuo konfliktų Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Afrikoje.

„Kai Vokietija arba Prancūzija kažką pasako, mes neturėtume nusilenkti ir kartoti tą patį. Mes irgi turime savo nuomonę“, – žurnalistams trečiadienį sakė R.Fico.

Jis pasisakė po to, kai Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pristatė didelį planą, turintį padėti išspręsti migrantų krizę, numatantį privalomas kvotas, pagal kurias ES šalys pasidalytų prieglobsčio ieškančius žmones, atvykusius į Bendrijos pietines šalis, kurioms tenka didžiausia šio antplūdžio našta.

Pagal tą planą Slovakija turėtų priimti 1 502 pabėgėlius iš maždaug 120 tūkst. šiuo metu esančių Graikijoje, Vengrijoje ir Italijoje. Vokietija priimtų 31 443, o Prancūzija – 24 031 pabėgėlį – daugiausiai iš ES šalių.

J.-C.Junckeris taip pat ragino ES palaikyti ankstesnį planą, pagal kurį buvo numatoma perkelti dar 40 tūkst. pabėgėlių. Slovakija pagal jį turėtų priimti 785 žmones, bet Bratislava apsiėmė įsileisti tik 100.

„Sakome „ne“ privalomoms kvotoms. Nenoriu vieną dieną atsibusti ir rasti šioje šalyje 50 tūkst. žmonių, apie kuriuos nieko nežinome“, – trečiadienį sakė R.Fico.

„Nenoriu prisiimti atsakomybės dėl jokio išpuolio, kuris gali būti įvykdytas vien dėl to, kad mes į kažką nepakankamai atsižvelgėme. Kalbame apie saugumo grėsmes, susijusias su migracija“, – pridūrė jis.

„Slovakijos vyriausybė pasiruošusi prisidėti prie išorinių Europos Sąjungos sienų apsaugos – lėšomis, karinėmis pajėgomis arba kokia nors kitokia pagalba“, – aiškino premjeras.

Liepą Slovakija sutiko laikinai priimti 500 migrantų, pasiprašiusių prieglobsčio Austrijoje.

Praeitą mėnesį Slovakijos vidaus reikalų ministerija nurodė, kad šalis suteiks prieglobstį 200 sirų krikščionių, sakydama, kad norima priimti tik krikščionių tikėjimą išpažįstančius žmones.

Į Vokietiją nuo sausio jau atvyko 450 tūkst. pabėgėlių

Jau apie 450 tūkst. pabėgėlių atvyko į Vokietiją per šiuos metus, iš jų 37 tūkst. – per pirmąsias aštuonias rugsėjo dienas, ketvirtadienį pranešė vicekancleris Sigmaras Gabrielis.

„Iki užvakar Vokietija užregistravo 450 tūkst. pabėgėlių, iš jų 105 tūkst. rugpjūtį ir 37 tūkst. – per pirmas aštuonias rugsėjo dienas. Rugsėjį jų gali būti daugiau negu 100 tūkst.“, – jis sakė parlamentui.

„Atvirai kalbant, tai rodo, kad 160 tūkst. pabėgėlių paskirstymas Europoje tėra pirmasis žingsnis, mandagiai tariant“, – pridūrė S.Gabrielis, turėdamas omenyje Europos Komisijos pateiktą pasiūlymą, kaip Europos Sąjungos šalys turėtų pasidalyti atvykėlius, siekdamos sumažinti labiausiai nuo šio antplūdžio kenčiančių pietinių Bendrijos šalių naštą.

„Arba tai galima vadinti lašu vandenyne“, – pasakė vicekancleris.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino 28 šalių bloką žengti dar toliau ir susitarti dėl proporcinio pabėgėlių paskirstymo, nenustatant didžiausio skaičiaus, kai iš karo krečiamos Sirijos ir kitų šalių plūsta rekordinis atvykėlių srautas.

„Negalime tiesiog užfiksuoti lubų ir sakyti, kad mums nerūpi viskas, kas viršija tą normą“, – A.Merkel trečiadienį sakė parlamentui.

Prognozuojama, kad Vokietija šiais metais priims 800 tūkst. prieglobsčio prašytojų – keturiskart daugiau negu pernai ir gerokai daugiau negu bet kuri kita Europos šalis.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (110)