Sun Myung Moonas, skelbęs save mesiju ir įkūręs Susivienijimo Bažnyčią, kuri garsėjo masinėmis tuoktuvėmis bei verslo imperija nuo automobilių iki sušių, pirmadienį mirė dėl plaučių uždegimo komplikacijų, būdamas 92 metų, rašo „The Telegraph“.
Nors buvo užkietėjęs komunizmo priešininkas, Sun Myung Moonas praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje pradėjo megzti ryšius su Šiaurės Korėja. 1991 metais jis lankėsi Pchenjane ir buvo susitikęs su tuometiniu šalies lyderiu Kim Il Sungu, aptardamas su juo padalyto Korėjos pusiasalio suvienijimo klausimą.
Jo įpėdinis Hyung Jin Moonas susitiks su Šiaurės Korėjos gedėtojais, kurie atiduos pagarbą jo tėvui prie velioniui Pchenjane pastatyto altoriaus, sakė atstovas spaudai Ahnas.
Iš anksto neplanuota kelionė davė peno spėlionėms, esą Hyung Jin Moonas susitiks ir su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, kuris asmeniškai pareikš jam užuojautą.
Kim Jong Unas trečiadienį paskelbė viešą užuojautą dėl Sun Myung Moono mirties, bet pasiųsti gedėtojų į Pietų Korėją neišdrįso.
Taip jis pasielgė nepaisant to, kad Sun Myung Moonas ir į Kim Il Sungo, mirusio 1994 metais, ir į Kim Jong Uno tėvo Kim Jong Ilo laidotuves praėjusiais metais buvo atsiuntęs Susivienijimo Bažnyčios delegacijas, kuriose buvo net jo šeimos narių.
Hyung Jin Mooną lydėjo Park Sang Kwonas, vienos automatikos bendrovės, kurią bažnyčia įsteigė Šiaurės Korėjoje 1999 metais, prezidentas.
Park Sang Kwonas ketvirtadienį teigė, kad Šiaurės Korėja nusprendė nesiųsti gedėtojų į Pietų Korėją, nes pyksta dėl bendrų JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų, kurios įvyko praėjusį mėnesį. Be to, Šiaurės Korėja tebetvarko vieno taifūno padarytus padarinius.
Stiprus taifūnas Šiaurės Korėją nusiaubė praėjusį mėnesį, nusinešdamas 48 žmonių gyvybes. Dar daugiau kaip 50 žmonių buvo sužeisti arba dingo, teigė šalies vyriausybė.
Taifūnas smogė tuo metu, kai skurdi komunistinė valstybė tebemėgino atsigauti nuo smarkių potvynių, per kuriuos birželio ir liepos mėnesiais žuvo 169 žmonės, o dar 400 dingo.
Oficialios abiejų, formaliai tebekariaujančių Korėjų delegacijos retai peržengia stipriai militarizuotą šalių sieną.