Nuo 2021 m., kai Talibanas grįžo į valdžią, užsienio pareigūnų vizitai į Afganistaną reti, nes nė viena šalis dar oficialiai nepripažino buvusios sukilėlių grupės vyriausybės. Dėl Talibano vyriausybės apribojimų moterims daugelis Vakarų šalių nepalaiko jokių santykių su talibais, tačiau Kabulas stengiasi megzti diplomatinius ryšius su kaimynėmis regione, ypač ekonominio ir karinio bendradarbiavimo srityse.
Kabule su ministro pirmininko pavaduotojo ekonomikos reikalams Abdulo Ghani Baradaro vadovaujamais talibais susitikęs S. Šoigu pareiškė, kad Rusija suinteresuota didinti dvišalį bendradarbiavimą su Afganistanu, sakoma A. G. Baradaro biuro pranešime socialiniame tinkle X. „Jis taip pat paskelbė, kad siekiant išplėsti politinius ir ekonominius abiejų šalių ryšius, Islamo Emyratas netrukus bus išbrauktas iš Rusijos juodojo sąrašo“, - priduriama jame. Talibano vyriausybė save vadina Islamo Emyratu.
Pasak analitikų, Maskva galbūt siekia bendradarbiavimo su Kabulu, kad atremtų grėsmę, kurią kelia „Islamo Chorasano valstybė“, sunitų kovotojų grupuotės atšaka Afganistane. Kovo mėnesį su šia grupuote susiję užpuolikai Maskvos koncertų salėje nužudė daugiau nei 140 žmonių.
Talibano valdžia ne kartą sakė, kad saugumas yra svarbiausias jos vidaus prioritetas, ir pažadėjo, kad kovotojai, rengiantys išpuolius užsienyje, bus išstumti iš Afganistano. „Talibai tikrai yra mūsų sąjungininkai kovoje su terorizmu, jie stengiasi išnaikinti teroristines ląsteles“, – liepą sakė Rusijos ambasadorius Afganistane Dmitrijus Žirnovas.