„Prezidentas nusprendė suspenduoti ministrą pirmininką Mohamedą Husseiną Roble ir sustabdyti jo įgaliojimus, nes jis buvo susijęs su korupcija“, – sakoma prezidento kanceliarijos pranešime, kuriame kaltina premjerą kišantis į žemės užgrobimo bylos tyrimą.

Santykiai tarp prezidento, geriau žinomo kaip Farmajo, ir M. H. Roble jau seniai atšalę, o naujausi įvykiai kelia naujų baimių dėl Somalio stabilumo, nes šaliai nesiseka surengti rinkimų.

Sekmadienį M. H. Roble apkaltino prezidentą sabotuojant rinkimų procesą, jau po to, kai Farmajo atėmė ministro pirmininko mandatą organizuoti rinkimus, ir paragino sukurti naują komitetą, kuris „ištaisytų“ trūkumus.

Premjeras, nesureagavęs į pirmadienio pranešimą apie įgaliojimų sustabdymą, sakė, kad Farmajo nenori surengti „patikimų rinkimų šioje šalyje“.

Farmajo savo ruožtu apkaltino M. H. Roble bandymu paveikti skandalo, susijusio su kariuomenei priklausančia žeme, tyrimą, kai premjeras sekmadienį atleido gynybos ministrą ir paskyrė naują.

Balandžio mėnesį vyriausybę palaikantys ir opozicijos kovotojai pradėjo šaudyti Mogadišo gatvėse, kai Farmajo pratęsė savo kadenciją nesurengęs naujų rinkimų.

Konstitucinė krizė buvo sušvelninta tik tada, kai Farmajo atšaukė kadencijos pratęsimą, o M. H. Roble tarpininkavo sudarant rinkimų tvarkaraštį.

Tačiau vėlesniais mėnesiais arši konkurencija tarp abiejų lyderių vėl sužlugdė rinkimus, sukeldama nerimą tarptautiniams stebėtojams.

Sekmadienį JAV pareiškė, kad yra „labai susirūpinusios dėl besitęsiančio atidėliojimo ir procedūrinių pažeidimų, kurie pakirto proceso patikimumą“.

Analitikai teigia, kad rinkimų aklavietė atitraukia dėmesį nuo didesnių Somalio problemų, ypač nuo smurtinio „Al Shabaab“ sukilimo.

Šie „Al Qaeda“ sąjungininkai buvo išvyti iš Mogadišo prieš dešimtmetį, tačiau išlaiko kontrolę didelėse šalies teritorijose ir toliau rengia mirtinus išpuolius sostinėje ir kitur.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)