Taryba, sudaryta iš kariškių ir civilių, pritarė virtinei įstatymų, įskaitant „kriminalizuojantį“ tradicinę praktiką, žinomą kaip moterų lytinių organų žalojimas (MLOŽ) arba moterų apipjaustymas. Ši tradicija buvo pripažinta „žeidžiančia moterų orumą“, sakoma ministerijos pranešime.
Anksčiau šiais metais Sudano vyriausybė pritarė Baudžiamojo kodekso pataisoms, numatančioms, kad atliekantiems MLOŽ gresia iki trejų metų laisvės atėmimo ir bauda.
Kaip nurodo Jungtinės Tautos, Sudane MLOŽ patiria beveik devyni dešimtadaliai mergaičių.
Atliekant radikaliausią procedūrą mergaitėms išpjaunamos lytinės lūpos ir klitoris – dažnai nehigieniškomis sąlygomis ir nesukeliant nejautros.
Žmogaus teisių grupės jau daug metų smerkia šias procedūras kaip barbarišką tradiciją, sukeliančią aukoms sunkių fizinių, psichologinių ir seksualinių komplikacijų. Be to, nemažai apipjaustymą patyrusių mergaičių miršta.
Teisingumo ministerijos pranešime sakoma, kad MLOŽ atliekantys gydytojai ir sveikatos apsaugos darbuotojai bus baudžiami pagal naująjį įstatymą, o ligoninės, klinikos ir kitos įstaigos, kur atliekamos tokios procedūros, bus uždaromos.