Organizacija „Emergency Lawyers“ teigė, kad per pirmadienio oro smūgį Kabkabijoje taip pat buvo sužeista šimtai žmonių. Šis miestas, esantis maždaug už 180 km į vakarus nuo valstijos sostinės El Fašerio, nuo gegužės mėnesio apgultas sukarintų Greitosios paramos pajėgų (RSF).

Dešimtys tūkstančių žmonių žuvo, o milijonai buvo priversti palikti namus per 20 mėnesių trunkantį karą tarp RSF ir Sudano kariuomenės; dėl jo, pagalbos agentūrų duomenimis, šiaurės rytų Afrikos šalis atsidūrė ties bado riba.

„Oro antskrydis buvo surengtas miesto kassavaitinio turgaus dieną, kai gyventojai iš įvairių aplinkinių kaimų buvo atvykę apsipirkti, todėl žuvo daugiau kaip 100 žmonių, o šimtai buvo sužeisti, įskaitant moteris ir vaikus“, – sakė teisininkų grupė, kuri dokumentuoja karo meto žmogaus teisių pažeidimus.

AFP atsiųstoje filmuotoje medžiagoje, kurioje esą matomi pirmadienio smūgio padariniai, matyti, kaip žmonės naršo griuvėsius, o ant išdegintos žemės guli apanglėję vaikų palaikai.

Filmuotą medžiagą pateikė pilietinės visuomenės grupė „Darfūro perkeltųjų asmenų ir pabėgėlių stovyklų generalinis koordinavimas“, o AFP negalėjo patikrinti jos autentiškumo.

Teisininkų grupė taip pat pranešė, kad pirmadienio vakarą per atskirą incidentą Pietų Darfūro sostinėje Nijaloje improvizuotomis nevaldomomis bombomis buvo apšaudyti trys rajonai, tačiau apie aukas žinių nebuvo.

Darfūre, Prancūzijos dydžio regione, gyvena 10 mln. žmonių, t. y. maždaug ketvirtadalis Sudano gyventojų, tačiau daugiau kaip pusė jų yra tapę pabėgėliais.

JT remiamoje liepos mėnesio ataskaitoje teigiama, kad po mėnesius trukusios RSF apsiausties, dėl kurios buvo užkirstas kelias beveik visai prekybai ir galimybei gauti pagalbą, pagrindinėje pabėgėlių stovykloje Šiaurės Darfūre įsivyravo badas.

Tiek kariuomenė, tiek RSF kaltinamos nesirenkant taikinių ir tyčia bombarduojant gyvenamuosius rajonus bei civilius gyventojus.

Praėjusią savaitę JT humanitarinės pagalbos vadovas Tomas Fletcheris paragino imtis skubių tarptautinių veiksmų gilėjančiai Sudano krizei spręsti.

Beveik 26 mln. žmonių – maždaug pusei šalies gyventojų – gresia badas, o abi kariaujančios pusės kaltinamos naudojant badą kaip karo ginklą. „Šie skaičiai yra stulbinantys, ir mes negalime nusigręžti“, – sakė T. Fletcheris.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją