14 punktų susitarimas, kuris buvo pasirašytas prezidentūroje Chartume, numato A. Hamdoko sugrįžimą į premjero postą ir civilinių lyderių paleidimą.
Vyresnysis Sudano tarpininkas Fadlallah Burma, kuris taip pat yra Sudano partijos „Umma“ laikinasis vadovas naujienų agentūrai AFP anksčiau sekmadienį sakė, kad „generolas Burhanas, Abdalla Hamdokas, politinės jėgos ir pilietinės visuomenės organizacijos pasiekė politinį susitarimą dėl Hamdoko grįžimo į savo pareigas ir politinių sulaikytųjų paleidimo“.
A. F. al Burhanas spalio 25 dieną paskelbė nepaprastąją padėtį, nuvertė vyriausybę ir sulaikė civilinę vadovybę.
Perversmas Sudane sustabdė perėjimą prie demokratinio valdymo, vykdytą po ilgamečio diktatoriaus Omaro al Bashiro nuvertimo 2019 metais.
Dėl to Sudanas sulaukė tarptautinio pasmerkimo ir baudžiamųjų priemonių, taip pat kilo dideli protestai.
Pasak medikų, per mitingus jau žuvo mažiausiai 40 žmonių. Trečiadienis buvo kruviniausia diena, nes gyvybės neteko 16 asmenų.
Šeštadienį Sudano valdžia pranešė, kad bus pradėtas tyrimas dėl jų mirčių.
Sekmadienį Sudane vėl vyko protestai, o liudininkai pranešė, kad saugumo pajėgos panaudojo prieš protestuotojus ašarines dujas.
Po spalio 25-osios įvykių A. F. al Burhanas atkakliai tvirtino, kad kariškių veiksmai „buvo ne perversmas“, o žingsnis, kuriuo siekta „atitaisyti kursą“, nes dirbant vyriausybei, kuri galiausiai buvo nuversta, esą gilėjo vidaus kovos ir nesutarimai tarp civilių ir kariuomenės.
Anksčiau šį mėnesį A. F. al Burhanas paskelbė apie naują valdančiąją tarybą, kurioje jis turėjo išsaugoti savo Sudano de facto vadovo postą. Buvo numatyta, kad jis dirbs kartu su įtakingu sukarintų pajėgų vadu, trimis aukšto rango kariniais veikėjais, trimis buvusių sukilėlių lyderiais ir vienu civiliu.
Tačiau kiti keturi civiliai nariai buvo pakeisti mažiau žinomais asmenimis.
A. Hamdoko, išsilavinimą Britanijoje įgijusio ekonomisto, dirbusio Jungtinėse Tautose ir Afrikos organizacijose, sugrąžinimas į premjero postą buvo pagrindinis tarptautinės bendruomenės reikalavimas.