Sala paragino Pekiną nutraukti veiksmus, kurie „kelia pavojų“ laivybos saugumui.
Kinija laiko demokratiškai valdomą Taivaną savo teritorijos dalimi ir yra pareiškusi, kad neatsisakys galimybės panaudoti jėgą, jog į savo rankas perimtų šios salos kontrolę.
Kinijos laivai į vandenis į pietus nuo Taivano Dzinmeno salos, esančios už 5 km nuo Kinijos Siameno miesto, įplaukė pirmadienį apie 15.30 val. (vietos, 10.30 val. Lietuvos laiku), sakoma Taivano pakrančių apsaugos tarnybos pareiškime. Agentūra nurodė, kad laivai „iš mūsų draudžiamų ir ribotos prieigos vandenų išplaukė“ maždaug po valandos, ir paragino Pekiną nedelsiant nutraukti „elgesį, kuris kelia pavojų laivybos saugumui“.
Pastaraisiais metais Kinija padidino lėktuvų ir karinio jūrų laivyno laivų buvimą aplink Taivaną.
Apie pirmadienį įvykusį incidentą pranešta likus dviem savaitėms iki gegužės 20 d. įvyksiančios išrinktojo Taivano prezidento Lai Ching-te inauguracijos. Lygiai taip pat, kaip ir kadenciją baigianti prezidentė Tsai Ing-wen, Lai Ching-te atmeta Kinijos pretenzijas į Taivaną. Pekinas laiko dabartinį viceprezidentą Lai Ching-te „pavojingu separatistu“.
Pekinas taip pat yra pažadėjęs suintensyvinti patruliavimą aplink Taipėjaus administruojamą Dzinmeną, anksčiau šiais metais įvykus mirtinų žvejybos nelaimių serijai.
Vasario 14 d. netoli Dzinmeno apvirto keturis žmones plukdęs Kinijos greitaeigis kateris, kurį tuo metu vijosi Taivano pakrančių apsaugos tarnyba. Žuvo du žmonės.
Kovą ten apvirto dar vienas Kinijos laivas, per šį incidentą taip pat žuvo du įgulos nariai.
Taivano pakrančių apsaugos tarnyba stojo ginti savo veiksmų, sakydama, kad laivas buvo „draudžiamuose vandenyse“, o prieš apvirsdamas plaukė zigzagais. Tačiau Pekinas apkaltino Taipėjų, kad šis esą „slepia tiesą“ apie incidentą.
Gynybos ministerijos atstovas Sun Li-fangas antradienį žurnalistams sakė, kad Taivanas padidins paramą pakrančių apsaugos tarnybai – tai bus padaryta Kinijos laivų, įplaukiančių į salos ribotos prieigos vandenis, stebėjimo ir žvalgymo forma.