Kilus žemės drebėjimui, vietos gyventojai į savo telefonus gavo avarinius įspėjimus.
Pirminiais JMA duomenimis, požeminio smūgio epicentras buvo ryčiau Tokijo esančioje Čibos prefektūroje. Drebėjimas įvyko 22 val. 41 min. vietos (16 val. 41 min. Lietuvos) laiku, 80 km gylyje. Pranešimų apie padarytą žalą ar nukentėjusiuosius kol kas negauta.
JAV Geologijos tarnybos duomenimis, drebėjimas buvo 5,9 balo stiprumo, o jo hipocentras glūdėjo 61 km gylyje.
Atsargumo sumetimais sustabdyti kai kurie greitųjų ir vietinio susisiekimo traukinių reisai, tačiau vietos žiniasklaida teigė, kad požeminis smūgis Tokijuje ir jo apylinkėse, panašu, rimtos žalos nepadarė.
Taip pat tikrinamos regiono branduolinės elektrinės, tačiau pranešimų apie nukrypimus nėra.
Kaip pranešama, po drebėjimo be elektros liko keli šimtai namų Tokijuje.
Naujasis Japonijos premjeras Fumio Kishida per tviterį paragino gyventojus „imtis veiksmų gyvybėms išsaugoti ir tikrinti naujausią informaciją“.
Ketvirtadienio žemės drebėjimas buvo gana stiprus, palyginti su pastaruoju metu sostinę sukrėtusiais požeminiais smūgiais.
Japonija priklauso Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“ priklausančiai sričiai, pasižyminčiai aktyvia seismine ir vulkanine veikla.
Praėjusią savaitę Japonijos šiaurės vakarinę pakrantę supurtė 6,1 balo žemės drebėjimas, tačiau jis irgi nepadarė žalos.
Šalį dažnai supurto stiprūs žemės drebėjimai, todėl Japonijoje galioja griežtos statybų taisyklės, turinčios užtikrinti, kad pastatai atlaikys smarkius svyravimus.
2011 metų kovo 11 dieną niokojantis 9 balų žemės drebėjimas supurtė vandenyno dugną netoli Japonijos krantų ir sukėlė galingą cunamį, padariusį milžiniškos žalos ir pareikalavusį tūkstančių žmonių gyvybių.
Cunamio vandenys taip pat sugadino Fukušimos atominės jėgainės aušinimo sistemas, o išsilydžius trijų reaktorių aktyviajai masei įvyko didžiausia branduolinė avarija nuo 1986 metų Černobylio katastrofos.
Tada dingo arba žuvo apie 18 500 žmonių.