Rastas objektas nėra gelbėjimosi plaustas iš lėktuvo
Vietnamo gelbėtojų sraigtasparnis ištraukė jūroje aptiktą plūduriuojantį geltoną objektą ir nustatė, kad jis nėra, kaip buvo įtariama, gelbėjimosi plaustas iš dingusio Malaizijos lėktuvo, pirmadienį pranešė tos šalies Civilinės aviacijos valdyba.
„Jis (sraigtasparnis) ištraukė tą objektą, pranešus ir paprašius Malaizijos gelbėjimo centrui, už 130 kilometrų į pietvakarius nuo To Ču salos. Nustatyta, kad tas objektas yra dumbliais apaugęs kabelio ritės šonas“, – nurodoma Vietnamo civilinės aviacijos valdybos tinklalapyje.
Vietnamas pirmadienio popietę pasiuntė du sraigtasparnius į pietus nuo Fukuoko salos ištraukti objekto, kuri anksčiau buvo pastebėta paieškose dalyvaujančio lėktuvo.
Taip pat paaiškėjo, kad įtartinos chemikalų dėmės vandenyje taip pat neturi ryšio su ieškomu lėktuvu.
„Ponios ir ponai, deja, neradome nieko, kas būtų panašu į objektus iš lėktuvo, o juo labiau paties lėktuvo“, – pareiškė Malaizijos civilinės aviacijos departamento vadovas Azharuddinas Abdul Rahmanas.
Jis taip pat sakė, kad Vietnamo pareigūnai kol kas nepatvirtino Malaizijos ieškotojų pranešimų, kad buvo pastebėta lėktuvų nuolaužų.
„Malaysia Airlines“ reiso MH370 lėktuvo, kuris skrido iš Kvala Lumpūro į Pekiną ir kuriame buvo 239 žmonės, buvo pasigesta šeštadienį paryčiais.
Nustatė vieno suklastoto paso savininką
Malaizija nustatė tapatybę vieno iš dviejų vyrų, įsėdusį į dingusį oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvą su pavogtais pasais, pirmadienį pranešė policijos vadovas.
Policijos vadovas Khalidas Abu Bakaras nurodė, kad tas asmuo, kuris nėra Malaizijos pilietis, buvo atpažintas pagal oro uosto apsaugos vaizdo kamerų įrašus.
„Tai viskas, ką galime atskleisti, – pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP. – Vis dar aiškinamės, ar jie (pavogtais pasais pasinaudoję asmenys) atvyko teisėtai, ar neteisėtai.“
Spekuliacijos dėl išvaizdos
Malaizijos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad du keleiviai, kurie, pasinaudoję pavogtais pasais, įsėdo į oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvą, vėliau dingusį su 239 žmonėmis. Pavakarę spaudos konferencijoje buvo paneigta, kad jiedu buvo „azijietiškų veido bruožų“, kaip kad anksčiau skelbė žiniasklaida.
„Malaysia Airlines“ MH370 reiso laineris, skridęs iš Kvala Lumpūro į Pekiną, dingo skrisdamas virš jūros tarp Malaizijos ir Vietnamo šeštadienį paryčiais, praėjus maždaug valandai po pakilimo.
Nuogąstavimų dėl potencialios teroro atakos iškilo, kai paaiškėjo, jog bent du keleiviai, buvę tame lėktuve, užsiregistravo skrydžiui, pateikę pavogtus Italijos ir Austrijos piliečių pasus. Buvo nustatyta, kad tikrieji tų pasų savininkai yra gyvi ir sveiki.
„Tebesu suglumęs, kaip galėjo nutikti, kad (imigracijos pareigūnai) nesusiprotėjo: italas ir austras, tačiau azijietiškų veido bruožų“, – vidaus reikalų ministrą Zahidą Hamidi sekmadienį citavo Malaizijos nacionalinė naujienų agentūra „Bernama“.
Daugiau detalių tame pranešime nebuvo pateikta. Malaizijos pareigūnai anksčiau sakė tiriantys tų keleivių atvaizdus, užfiksuotus apsaugos vaizdo kamerų. Malaizijos susisiekimo ministras sekmadienį nurodė, kad vyriausybė tikrina teroristinio išpuolio galimybę ir palaiko ryšius su kitų šalių žvalgybos agentūromis, įskaitant JAV federalinių tyrimų biurą (FTB).
Kinija ragina Malaiziją suintensyvinti dingusio lėktuvo paieškas
Kinijoa užsienio reikalų ministerija pirmadienį paragino Malaiziją suintensyvinti dingusio oro bendrovės "Malaysia Airlines" lainerio, kuriame buvo 239 žmonės, paieškas ir tyrimą dėl to incidento.
Ministerijos atstovas Qin Gangas šiuos komentarus išsakė per kasdienę spaudos konferenciją.
Interpolui patvirtinus, kad bent du keleiviai į tą lėktuvą įsėdo pasinaudoję pavogtais pasais, daugėja klausimų dėl galimų saugumo spragų, taip pat prielaidos, jog laineris galėjo sudužti susprogdinus bombą arba jį pagrobus.
Tarptautinė policijos organizacija nurodė tikrinanti, ar kiti to lėktuvo keleiviai nebuvo pasinaudoję suklastotais tapatybės dokumentais.