Kai kurių šios katastrofos aukų artimieji padavė į teismą to meto vyriausybės pareigūnus, tvirtindami, kad jie neužtikrino skrydžio saugumo.

2010 metų balandžio 10 dieną Lenkijos prezidentiniam lėktuvui nukritus netoli Smolensko Rusijos vakaruose žuvo tuometinis šalies vadovas Lechas Kaczynskis su sutuoktine ir dešimtys kitų svarbių vyriausybės ir visuomenės veikėjų.

Lėktuvas sudužo delegacijai vykstant į Rusiją pagerbti maždaug 22 tūkst. lenkų karininkų, Antrojo pasaulinio karo pradžioje patekusių į sovietų nelaisvę ir išžudytų NKVD Katynės miške bei kitose vietose.

Tuo metu, kai įvyko katastrofa, D. Tuskas stovėjo prie Lenkijos liberalų vyriausybės vairo. Jis byloje figūruoja ne kaip kaltinamasis, o kaip liudininkas.

„Esu iškviestas į teismą kaip liudininkas duoti parodymų. Taigi, kaip bet kuris pilietis turiu paklusti. Tai nieko nuostabaus“, – neseniai sakė D. Tuskas.

Esama nuomonės, kad dabartinė Lenkijos dešiniojo sparno vyriausybė naudojasi šiuo teismo procesu, bandydama pakirsti D. Tusko, tebelaikomo svarbia politine figūra Lenkijoje, autoritetą.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkui atvykus prie teismo rūmų, jį pasitiko grupė šalininkų, skandavusių „Donaldas, Donaldas!“

Kiek anksčiau D. Tuskas sakė, kad jo liudijimas teisme „nesusijęs su mano nusiteikimu“. „Tai svarbūs dalykai“, – kalbėjo jis.

Pernai rugpjūtį D. Tuskas buvo apklaustas prokurorų Varšuvoje atskirame tyrime dėl klaidų vykdant katastrofos aukų autopsijas.

Pernai Lenkija vienintelė iš 28 Europos Sąjungos valstybių nepritarė D. Tusko perrinkimui Europos Vadovų Tarybos pirmininku antrai kadencijai.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)