Kol kas neaišku, ar P. Manafortas tikrai gavo kokių nors pinigų 2007-2012 metais, kai jis buvo prorusiško Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partijos konsultantas, rašo „Times“.

Šį pranešimą pirmadienį patvirtino Kijevas: naujai įkurto Nacionalinio kovos su korupcija biuro vadovas Artiomas Sytnykas sakė, kad P. Manafortui buvo planuota sumokėti iš viso daugiau negu 12 mln. dolerių.

„Manaforto pavardės buvimas šiame sąraše nereiškia, kad jis tikrai gavo šiuos pinigus, kadangi prie jo vardo buvo kitų (žmonių) parašai, o pinigų skyrimo paskirtis neįvardijama. Šiuo metu tęsiamas tyrimas“, – aiškino A. Sytnykas.

P.Manafortas savo pranešime griežtai neigė kaip nors nusižengęs, tvirtindamas, kad „niekada nesu gavęs nei vieno neapskaityto mokėjimo“. Jis taip pat neigė kada nors dirbęs Ukrainos vyriausybei.

„Pareiškimas, kad aš priėmiau mokėjimus grynaisiais pinigais, yra nepagrįstas, nesąmoningas ir kvailas“, – jo pranešimą citavo JAV televizija „NBC News“.

P. Manaforto vardas 22 kartus minimas 400 ranka rašytuose dokumentuose, rastuose V. Janukovyčiaus partijos aplankuose, rašo „NY Times“. Straipsnyje pateikiamas vienas skenuotas puslapis, bet P. Manaforto vardo jame nėra. Šioje medžiagoje nurodoma, kad P. Manfortui turėjo būti sumokėta iš viso 12,7 mln. dolerių.

Iš Regionų partijos būstinės paimtą medžiagą tiria Ukrainos nacionalinis kovos su korupcija biuras. Pasak tyrėjų, ankstesnis Kijevo režimas buvo sukūręs tinklą, naudotą Ukrainos turtu grobstyti ir daryti įtaką rinkimams, kol šaliai vadovavo V. Janukovyčius.

„Times“ nurodė, kad tyrėjai taip pat sutelkė dėmesį į grupę ofšorinių bendrovių, padėjusių V.Janukovyčiaus aplinkos žmonėms finansuoti prabangų gyvenimo būdą.

Viena iš jų buvo kabelinės televizijos projektas – į jį buvo įtrauktas P.Manafortas ir vienas Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimas sąjungininkas, pažymėjo laikraštis.

Pats P.Manafortas nėra siejamas su šiuo atskiru tyrimu.

Vis dėlto „Times“ nurodė, kad yra aišku, jog Ukrainoje tuo metu buvo vykdoma įtartina veiklą ir kad P.Manafortas apie tai turėjo žinoti.

Demokratų kandidatės į prezidentus Hillary Clinton kampanija pasmerkė „nerimą keliančius ryšius tarp Donaldo Trumpo ir prokremliškų elementų Ukrainoje“.

Kampanija savo pranešime pareikalavo, kad Respublikonų partijos kandidatas atskleistų P. Manaforto ryšius su Rusijos arba Kremlių palaikančiais subjektais, nes nerimą kelia D.Trumpo „proputiniškos politinės pažiūros“ ir „neseniai Rusijos vyriausybės įvykdytas kompiuterinis įsilaužimas ir Demokratų partijos įrašų paviešinimas“.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)