Tai Laisvės radijui pareiškė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų vadovybės atstovas Jurijus Ihnatas, praneša portalas „rbc.ua“.

Pasak pareigūno, į Baltarusiją gali būti perkelta dronų gamyba arba jau pagamintos produkcijos surinkimas.

Kaip pažymėjo J. Ihnatas, Rusija gali ir savarankiškai gaminti bepilotes skraidykles, pavyzdžiui, „Lancet“. Tiesa, šie dronai nėra galingi, bet jie vis dėlto „neduoda ramybės Ukrainos oro gynybai ir gynybos pajėgoms priešakinėje linijoje“.

„Pagaminti sklandytuvą, variklį, propelerį, kovinę dalį – ne problema, kitas klausimas – technologinė įranga, sumontuota dronuose „Shahed“. Ten yra GPS navigacijos blokas, valdymo blokas, o Rusija pati to negali pagaminti. Nepakenktų sankcijos šioms dvejopos paskirties ir aukštųjų technologijų prekėms, kad jie negautų tokios produkcijos“, - pažymėjo J. Ihnatas.

Anot pareigūno, yra požymių, kad Rusija vis dėlto gamina raketas. Ukrainoje jau rasta neseniai pagamintų raketų nuolaužų.

„Ant raketų nuolaužų aptikta pastarojo meto gamybos žymų – ir rudens, ir žiemos. Tikimės, kad sankcijos jiems neleis to greitai daryti. Ir vargu ar pavyks greitai, nes sparnuotoji raketa – aukštųjų technologijų produktas, kuris kainuoja milijonus dolerių“, – sakė J. Ihnatas.

Portalas primena, jog anksčiau buvo pranešta, kad Rusija ieško galimybių gaminti iranietiškus dronus Baltarusijoje.

CNN pranešė, kad Ukrainą atakuojantys dronai „Shahed-136“ yra pagaminti remiantis pavogtomis Vakarų technologijomis.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją