Įstatymų leidėjai sprendimą patenkinti V.Šokino prašymą pasitraukti iš pareigų, kurias jis užėmė nuo 2015 metų vasario, priėmė triuškinama balsų persvara – 289 balsais prieš šešis.
„Aleliuja! Pagaliau!“ – Ukrainos ekonomikos ministro pareigas einantis Aivaras Abromavičius, turintis Lietuvos pilietybę, parašė „Twitter“ tuojau po balsavimo.
Nusivylęs, bet Ukrainoje gerbiamas ekonomistas vasarį pats įteikė atsistatydinimo raštą, protestuodamas dėl korupcijos, bet parlamentas A.Abromavičiaus prašymo pasitraukti kol kas nepatenkino.
V.Šokinas buvo įsipainiojęs į virtinę skandalų, sukėlusių nerimą Ukrainos sąjungininkėms Vakarų šalims, ir kurstė nepasitenkinimą tarp aktyvistų, kurie vadovavo šioje šalyje įvykusiai proeuropietiškai Maidano revoliucijai, kuri 2014 metų vasarį nuvertė ankstesnę prorusišką administraciją.
Daugelis kritikų kaltino V.Šokiną nesugebant ištirti valstybės lėšų grobstymo, vykdyto nuversto prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybės pareigūnų, taip pat vilkinęs tyrimus dėl prokurorų, atstatydinti, kai buvo atskleista, jog jie savo namuose laikė didžiulius kiekius grynųjų pinigų ir deimantų.
Kaip įtariama, V.Šokinas taip pat dangstė valdančiajam režimui artimų asmenų korupcinius ryšius.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, laikytas vienu artimiausių V.Šokino sąjungininku, paprašė generalinį prokurorą palikti postą, didėjant spaudimui po vasario 16-ąją vykusį įtemptą parlamento posėdį, per kurį premjeras Arsenijus Jaceniukas atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo.
V.Šokinas pateikė atsistatydinimo raštą, bet A.Jaceniukas laikėsi įsikibęs savo posto. Dėl tokios padėties dar labiau padidėjo abejonės dėl politinio stabilumo šalyje, jau beveik dvejus metus krečiamoje konflikto su prorusiškais separatistais rytiniame regione.
P.Porošenka praeitą savaitę dar kartą paragino A.Jaceniuką pagaliau atsistatydinti, o parlamentą – išrinkti naują vyriausybės vadovą per antradienio posėdį.
Prezidento partija pasiūlė į premjero postą dabartinį Aukščiausiosios Rados pirmininką Volodymyrą Hroismaną.
Tačiau parlamentas negali dukart balsuoti dėl A.Jaceniuko ateities per tą pačią sesiją, todėl turi laukti, kol premjeras pats pasitrauks, kad galėtų paskirti jo įpėdinį.
Aukščiausiosios Rados didžiausios frakcijos vėliau antradienį tarsis, kokių veiksmų jos ketina imtis dėl A.Jaceniuko, taip pat ar planuojama išlaikyti provakarietišką valdančiąją koaliciją.