Remiantis pateikta informacija, per 473 mln. vaikų gyvena konfliktų zonose – tai yra daugiau nei kas šeštas vaikas visame pasaulyje. Konfliktų skaičius, anot Pasaulinio taikos indekso (Global Peace Index), yra didžiausias nuo Antrojo pasaulinio karo.
Konfliktų teritorijose gyvenančių vaikų skaičius, anot duomenų, padvigubėjo – nuo maždaug 10 proc. dešimtajame dešimtmetyje iki beveik 19 proc. dabar, sakoma UNICEF pranešime. Jie žūsta ir patiria sužalojimų, yra priversti nutraukti mokymąsi. Vaikams trūksta gyvybiškai svarbių vakcinų, jie kenčia nuo didelio mitybos nepakankamumo. Ir tendencijos kelia nerimą: konfliktų paveiktų vaikų skaičius esą veikiausiai toliau didės.
„Beveik visais aspektais 2024-ieji buvo viena blogiausių metų vaikams konfliktų situacijose per 78 metų UNICEF istoriją – tiek turint omenyje paveikų vaikų skaičių, tiek padarinius jų gyvenimui“, – sakė UNICEF vykdomoji direktorė Catherine Russell.
Iki 2023 m. pabaigos, UNICEF duomenimis, 47,2 mln. vaikų dėl konfliktų ir smurto buvo palikę savo namus. Šių metų tendencijos, anot UNICEF, rodo toliau didėjantį perkėlimų skaičių, nes įvairūs konfliktai, be kita ko, Haityje, Libane, Mianmare, Palestinoje ir Sudane toliau aštrėja.
Nors dar nėra visų 2024 m. skaičių, UNICEF dėl dabartinių tendencijų prognozuoja liūdną vaizdą. Vien tik Gazos Ruože žuvo ir buvo sužeista tūkstančiai vaikų, o JT Ukrainoje per pirmuosius devynis 2024 m. mėnesius suskaičiavo daugiau aukų tarp vaikų nei per visus 2023-iuosius.