Vėliausi rinkimai šioje skurdžioje Karibų valstybėje praeitais metais buvo atšaukti dėl smurto ir didžiulio masto sukčiavimo, o nuo to laiko šalis buvo įstrigusi politinėje aklavietėje.

Haičio laikinosios rinkimų tarybos pirmininkas Leopoldas Berlangeris sakė, kad nauja rinkimų data bus paskelbta vėliausiai ateinantį trečiadienį, kai įvyks įvairių suinteresuotų šalių derybos.

Pareigūnai pirmiausiai turi įvertinti žalą, padarytą „Matthew“, antradienį smogusio Haičiui. Tuo metu uraganas buvo 4-osios kategorijos audra, o jo vėjo greitis siekė 230 km per valandą, nurodė L. Berlangeris.

Uraganas nusinešė mažiausiai 10 žmonių gyvybių, bet sugriuvus vienam tiltui smarkiausiai nuniokota teritorija liko atkirsta, tad visas nuniokojimo mastas vis dar neaiškus.

„Jau žinome, kad pietų regione daugeliui pastatų buvo nuplėšti stogai, o kai kurie iš jų turėjo tapti balsavimo centrai“, – aiškino L. Berlangeris.

Be to, tarp uragano aukų arba likusių be pastogės gali būti rinkimų darbuotojų, pridūrė jis.

Naujas kliuvinys

Politinė krizė Haitį krečia nuo 2015-ųjų spalio 25 dieną vykusio pirmojo prezidento rinkimų rato, išprovokavusio opozicijos protestus.

Rinkimų pareigūnai nustatė, kad vyko didelio masto balsų klastojimas ir panaikino balsavimo rezultatus.

Buvo nustatytos dvi naujos rinkimų datos: šių metų spalio 9-oji ir ateinančių metų sausio 18-oji.

Amerikos šalių organizacija (OAS) trečiadienį išreiškė palaikymą Haičio sprendimui atidėti pirmąjį balsavimo ratą ir pažadėjo palaikyti „Haičio demokratijos procesą“.

Iš 54 kandidatų, dalyvavusių praeitų metų prezidento rinkimuose, 27 patvirtino vėl sieksiantys pakeisti Michelį Martelly, vasarį baigusį darbą ir nepalikusį pamainos.

Parlamentas išrinko laikinąjį valstybės vadovą Jocelerme'ą Privert'ą, bet jo 120 dienų darbo mandatas baigėsi birželį, tad šalis vėl atsidūrė valdžios vakuume.

Neturtingiausia Amerikos regiono valstybė, turinti 11 mln. gyventojų, dar nėra atsigavusi po 2010-aisiais įvykusio katastrofinio žemės drebėjimo. Tūkstančiai žmonių tebegyvena palapinėse.

Po žemės drebėjimo kilusi choleros epidemija nusinešė daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių ir paveikė dar apie 700 tūkst. žmonių.

Dabar „Matthew“ tapo nauju dideliu kliuviniu pastangoms atkurti Haityje konstitucinę tvarką.

„Rinkimų procesas nėra sutrikdytas, – teigė L. Berlangeris. – Judame į priekį ir intensyviau dirbame, kad atliktume viską, ką reikia, nors ir iškilo naujų rūpesčių.“

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją