Nuo pirmųjų pranešimų keitėsi žuvusiųjų skaičius. Žuvusiųjų skaičius išaugo nuo 2 iki 15.
Vidinio reiso lėktuvu skrido 58 žmonės – 53 keleiviai ir 5 įgulos nariai.
Pranešama, kad daug keleivių buvo sužeisti, rašo „BBC News“.
Taivano centrinė naujienų agentūra (CNA) parodė reportažą, kuriame matyti Keelungo upėje beveik paniręs lėktuvas.
Gelbėtojų komandos apsupo lėktuvą, nes viduje buvo įstrigusių žmonių.
Lėktuvas ATR-72 buvo ką tik pakilęs iš Taipėjaus Songšano oro uosto ir skrido į Kinmenų salas, esančias netoli pietrytinių Kinijos krantų, teigė CNA.
Naujienų agentūra citavo vieną vyriausybės pareigūną teigiant, kad lėktuvas sudužo, kai atsitrenkė į pakeliamą tiltą.
Vaizdo medžiagoje, kuri buvo nufilmuota iš pravažiuojančių automobilių, matyti, kad lėktuvas smarkiai pasvyra ir užkliudo tiltą, o tuomet nukrenta į upę.
Taivano aviacijos tarnyba vėliau pranešė, kad žuvo mažiausiai du žmonės.
Televizijos reportažuose matyti gelbėtojai, stovintys ant sudužusio lėktuvo ir virvėmis mėginantys ištraukti keleivius.
Išgelbėti žmonės buvo sodinami į gelbėjimo valtis ir plukdomi į krantą.
Praėjusių metų liepą žuvo 48 žmonės, kai „TransAsia Airways“ lėktuvas per audrą sudužo Taivano Penghu salyne.
Vieno vairuotojo socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtose dramatiškose nuotraukose matyti, kaip smarkiai pakrypęs turbopropelerinis lėktuvas „ATR 72-600“ vienu sparnu užkliudo viaduką netoli oro uosto Taibėjaus centre.
Šis reiso GE235 laineris turėjo skristi į Kinmeno salą.
Tai yra jau antroji „TransAsia“ lėktuvo katastrofa per pastarąjį pusmetį.
Televizijos reportažuose matėsi gelbėjimosi liemenes užsidėję keleiviai, brendantys ir plaukiantys prie upės krantų.
Gelbėtojai, atplaukę pripučiamomis valtimis, susirinko prie iš dalies nugrimzdusio lainerio fiuzeliažo, gulinčio upėje ant šono, padėdami gyviems likusiems žmonėms.
Tuojau po šio incidento civilinės aeronautikos valdyba pranešė, kad žuvo du žmonės. Vėliau Taivano televizija nurodė, kad patvirtintų aukų skaičius padidėjo iki 15-os.
Aeronautikos valdyba informavo, kad buvo išgelbėti 16 žmonių, todėl dar bent 27 yra dingę.
Kiti Taivano vyriausybės pareigūnai nurodė, kad lėktuve buvo 58 keleiviai ir įgulos nariai, tarp jų 31 turistas iš žemyninės Kinijos.
Lėktuvui kylant oro sąlygos buvo geros.
Automobilių vaizdo registratoriais nufilmuotuose įrašuose, parodytuose Taivano televizijos ir paskelbtuose portale „YouTube“, matyti, kaip šonu besiverčiantis laineris kairiuoju sparnu ir uodega kliudė viaduką po to, kai praskrido vos už kelių metrų nuo vieno daugiaaukščio gyvenamojo namo.
Laineris sparno galu taip pat kliudė tuo metu viaduku važiavusį geltoną taksi automobilį, tačiau nors mašina buvo smarkiai apgadinta, jos vairuotojui rimtesnių sužeidimų pavyko išvengti.
Taibėjaus centre esantis Songshano oro uostas, kuris yra mažesnis iš dviejų, esančių Taivano sostinėje, aptarnauja daugiausiai vietos reisus, bet taip pat skrydžius į Japoniją, Kiniją ir Pietų Korėją.
Ši katastrofa yra naujausia nelaimė virtinėje incidentų, ištikusių Azijos oro bendroves per pastaruosius metus. Gruodžio 28 dieną bendrovės „AirAsia“ lėktuvas, skridęs iš Indonezijos miesto Surabajos į Singapūrą, nukrito į Javos jūrą, o visi 162 jame buvę žmonės žuvo.
Anksčiau praeitais metais vienas bendrovės „Malaysia Airlines“ dingo, o kitas buvo numuštas virš konflikto krečiamos Rytų Ukrainos. Abi tos katastrofos pareikalavo iš viso 539 žmonių gyvybių.
„TransAsia“ yra trečia pagal dydį Taivano oro bendrovė. Vienas iš jos lėktuvų „ATR 72-500“ sudužo pernai liepą, mėgindamas nutūpti Penghu saloje. Tąsyk žuvo 45 iš 58 jame buvusių keleivių ir įgulos narių.