Vyriausybės atstovas Steffenas Hebestreitas penktadienį pasakė, kad vyriausybė po teismo priimto sprendimo nuodugniai svarsto „šalies veiksmus“.
S. Hebestreito teigimu, sprendimas areštuoti ar neareštuoti B. Netanyuahu ir jo buvusį gynybos ministrą Yoavą Gallantą būtų priimtas tuo atveju, jei jiedu planuotų atvykti į Vokietiją.
Šie komentarai pasirodė kitą dieną po to, kai Hagos teismas dėl įtarimų Gazos konflikte vykdžius karo nusikaltimus išdavė orderius areštuoti B. Netanyahu, Y. Gallantą ir „Hamas“ karinį vadą Mohammedą Deifą.
Aukščiausiojo rango Europos Sąjungos diplomatas Josepas Borrellis sakė, kad TBT išduotus arešto orderius privalo vykdyti visos ES šalys, tačiau Vengrijos premjeras Viktoras Orbánas jau atsisakė tą daryti.
S. Hebestreito teigimu, Vokietija yra viena iš didžiausių TBT rėmėjų, tačiau pabrėžė, kad šalis puoselėja „išskirtinius santykius su Izraeliu ir jo atžvilgiu turi didžiulę atsakomybę“.
JK vyriausybė pasakė vykdysianti su TBT susijusius „teisinius įsipareigojimus“
Didžiosios Britanijos vyriausybė penktadienį leido suprasti, kad Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu atvykęs į JK galėtų būti areštuotas pagal Tarptautinio Baudžiamojo Teismo jo atžvilgiu išduotą arešto orderį.
„JK visuomet vykdys savo teisinius įsipareigojimus, numatytus šalies įstatymuose ir, tiesą sakant, tarptautinėje teisėje“, – pasakė ministro pirmininko Keiro Starmerio atstovas, atsisakydamas patikslinti, ar kalba apie būtent B. Netanyahu atvejį.
Italijos premjerė: G7 ministrai kitą savaitę aptars TBT išduotus arešto orderius
Kitą savaitę Italijoje susitinkantys Didžiojo septyneto (G7) šalių ministrai aptars Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) išduotą Benjamino Netanyahu arešto orderį, penktadienį pareiškė ministrė pirmininkė Giorgia Meloni, teigdama, kad šį klausimą reikia išnagrinėti išsamiau.
Izraelis ir jo sąjungininkai ketvirtadienį pasmerkė TBT sprendimą išduoti Izraelio premjero arešto orderį, nors Turkija ir žmogaus teisių gynimo organizacijos grupės šį žingsnį pasveikino.
Griežtai dešinioji G. Meloni koalicinė vyriausybė pasirodė besanti susiskaldžiusi.
Gynybos ministras Guido Crosetto ketvirtadienį pareiškė, kad Italija turėtų areštuoti Izraelio premjerą, jei jis atvyktų į šalį, o G. Meloni vicepremjeras Matteo Salvini pareiškė, kad B. Netanyahu būtų laukiamas Italijoje.
„Artimiausiomis dienomis gilinsiuosi į priežastis, lėmusias TBT sprendimą. Priežastis, kurios visada turėtų būti objektyvios, o ne politinio pobūdžio“, – pareiškė G. Meloni.
Ji sakė, kad šis klausimas bus įtrauktas į pirmadienį ir antradienį Fjudžyje, netoli Romos, vyksiančio G7 grupės užsienio reikalų ministrų susitikimo darbotvarkę.
TBT taip pat išdavė arešto orderius buvusiam B. Netanyahu gynybos ministrui ir „Hamas“ kariniam vadovui Mohammedui Deifui.
„Viena šios vyriausybės nuostata išlieka aiški – negali būti lygiavertiškumo tarp Izraelio valstybės ir teroristinės organizacijos „Hamas“ atsakomybės“, – sakė G. Meloni.