Vykstant NATO susitikimui Briuselyje dalyvaujančių šalių gynybos ministrai planuoja susitikti atskirai ir pasirašyti ketinimų deklaraciją dėl vadinamosios Europos dangaus skydo iniciatyvos (ESSI).

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas apie šį projektą paskelbė rugpjūčio pabaigoje ir kalbėjo apie jo naudą „visos Europos saugumui“. Jis teigė, kad Europos oro gynybos sistema būtų ekonomiškesnė ir efektyvesnė nei tuo atveju, jei kiekviena šalis kurtų brangią ir labai sudėtingą savo oro gynybos sistemą. Tuo metu O. Scholzas sakė, kad ateinančiais metais Vokietija daug investuos į oro gynybą ir sieks, kad kaimyninės šalys galėtų dalyvauti nuo pat pradžių. Jis konkrečiai paminėjo Nyderlandus, Lenkiją, Baltijos valstybes Estiją, Latviją ir Lietuvą, Čekiją, Slovakiją ir Skandinavijos partneres.

Vokietija pajuto poreikį sukurti geresnę oro gynybą, kai Rusijai užpuolus Ukrainą saugumo padėtis Europoje pasikeitė. Todėl šis projektas vertinamas ir kaip atsakas į aštuntą mėnesį trunkantį karą.

Šiuo metu Vokietija dislokuoja artimesnio nuotolio priešlėktuvines raketas „Stinger“, skirtas atremti orlaivius ir sraigtasparnius, nuo peties paleidžiamos sistemos buvo pristatytos ir Ukrainai. Vidutiniu nuotoliu veikia didesnė „Patriot“ sistema, siekianti iki 30 kilometrų aukštį. Vokietija vis dar turi 12 paleidimo įrenginių, bet jų nepakanka apsaugoti visą šalį. Kalbama apie Bundesvero „pajėgumų spragą“ ginantis nuo balistinių raketų, kurių trajektorija pasiekia didelį aukštį.

Viena iš tikėtinų galimybių, kad Bundesveras įsigis Izraelio „Arrow 3“ sistemą. Tai aukščiausio lygio Izraelio daugiapakopės priešraketinės gynybos sistema, galinti sunaikinti atakuojančių ginklų sistemas daugiau nei 100 kilometrų aukštyje už atmosferos sluoksnio, kur prasideda kosminė erdvė. Ji taip pat padidina saugomos teritorios plotą, nes kovinės galvutės sunaikinamos toli nuo taikinio.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją