Dokumente abi šalys pasisako už geresnę ir greitesnę ginkluotės gamybą Europoje. „Stiprindami Europos gynybos technologinę ir pramoninę bazę, padidinsime savo gynybinį pasirengimą ir užtikrinsime pajėgumus, atitinkančius mūsų poreikius ir reikalavimus didėjančių grėsmių ir saugumo iššūkių akivaizdoje“, – teigiama toliau. Stipresnė ir pajėgesnė Europos gynyba esą teigiamai prisidės prie pasaulinio ir transatlantinio saugumo.
Abi šalys pažymi „esminę branduolinio atgrasymo svarbą Europos ir NATO saugumui bei nepriklausomų Prancūzijos strateginių ginkluotųjų pajėgų atgrasymo vaidmenį ir reikšmingą jų indėlį į Aljanso saugumą“. Vokietija ir Prancūzija pasisako už branduolinių, įprastinių ir priešraketinių gynybos pajėgumų derinį, kurį papildytų kosmoso ir kibernetiniai pajėgumai. Ir jos patvirtina ketinimą kartu su partnerėmis užmegzti „ilgalaikį, visapusišką ir įtraukų bendradarbiavimą tolimojo nuotolio ginkluotės srityje“. Tai esą pasitarnaus ir Europos gynybos pramonės stiprinimui.
Vokietijos ir Prancūzijos saugumo tarybai priklauso kancleris Olafas Scholzas, prezidentas Emmanuelis Macronas bei abiejų šalių užsienio reikalų ir gynybos ministrai.