A. Merkel Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir jos bendramintė partija iš Bavarijos kartu laimėjo 41,5 proc. balsų, pagrindiniai jų varžovai, centro kairės Socialdemokratų partija (SPD), užsitikrino 25,7 proc. paramą, o ekologinė Žaliųjų partija, kurią SPD tradiciškai laiko galima savo koalicijos partnere, surinko 8,4 proc. balsų.
CDU mažesnioji koalicijos partnerė, Laisvųjų demokratų partija (FDP), surinko tik 4,78 proc. balsų ir pirmą kartą nuo 1949 metų nesugebėjo patekti į parlamentą. Šios verslui palankios partijos skaudus pralaimėjimas reiškia, kad A.Merkel reiks susirasti naujų partnerių formuoti valdančiajai koalicijai.
Kraštutinė kairioji "Linke" surinko 8,6 proc. balsų, bet ši politinė jėga, kilusi iš Rytų Vokietijos valdžiusios komunistų partijos, nėra laikoma potencialia kitų šalies kairiųjų politinių jėgų partnere.
Euroskeptiška AfD, įkurta anksčiau šiais metais, laimėjo 4,7 proc. balsų - taigi kaip FDP irgi nesugebėjo įveikti 5 proc. rinkimų barjero, garantuojančio patekimą į Bundestagą.
Už interneto laisvę kovojanti Piratų partija, pirmą kartą ryškiau pasirodžiusi prieš dvejus metus, gavo tik 2, 2 proc. balsų ir taip pat nuvylė savo šalininkus.
Pasaulio spauda pagerbia istorinę A. Merkel pergalę
Pasaulio spauda pagerbia "pribloškiamą ir istorinį" Angelos Merkel pasiekimą per sekmadienį įvykusius Vokietijos rinkimus - trečią kadenciją šios šalies kanclerio poste.
JAV laikraštis "The New York Times" (NYT) rašo, kad A.Merkel "pasiekė pribloškiamą asmeninį triumfą", kuris yra "aiškus jos vadovavimo patvirtinimas".
Pagrindinių Ispanijos laikraščių interneto svetainėse dominuoja naujienos apie A.Merkel pergalę, o centro kairės "El Pais" Vokietijos rinkimų rezultatus vadina "beprecedenčiais nuo kanclerio Konrado Adenauerio laikų prieš 50 metų".
Centro dešinės leidinys "El Mundo" kalba apie "istorinę pergalę", o ABC Vokietijos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) persvarą rinkimuose vadina "didžiuliu triumfu".
Visa Europa atidžiai stebėjo sekmadienio įvykius Vokietijoje, ypač - finansinius sunkumus išgyvenančios šalys, kurių biudžetams taikomos griežtos taupymo priemonės, daugiausia sumanytos Vokietijoje.
Didžiosios Britanijos konservatyvus laikraštis "Daily Mail" rašo, kad pasiekusi trečią rinkimų pergalę A.Merkel "tapo Vokietijos (Margaret) Thatcher, nors pati kanclerė tokius palyginimus visuomet atmeta.
Didžiausias Lenkijos dienraštis "Gazeta Wyborcza" teigia, kad "CDU sutriuškino kitas partijas, nes per kampaniją Merkel buvo susitelkusi į Merkel", ir priduria, kad "ji tapo unikaliu partijos prekės ženklu".
Laikraštis taip pat tvirtina, kad Vokietijos rinkimų rezultatai signalizuoja apie "draugiškų santykių su Lenkija atkūrimo siekį".
D. Grybauskaitė pasveikino A. Merkel su istorine pergale
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Vokietijos kanclerę Angelą Merkel su istorine pergale Bundestago rinkimuose.
"Gerbiamoji kanclere, nuoširdžiai sveikinu Jus su istorine, trečia iš eilės jūsų vadovaujamos Vokietijos krikščionių demokratų sąjungos ir Bavarijos krikščioniškosios socialinės sąjungos pergale federaliniuose Vokietijos parlamento rinkimuose.
Ši įspūdinga pergalė - tai ne tik Vokietijos pasitikėjimo jumis ir jūsų vadovaujamos partija ženklas, bet ir jūsų pastangų sėkmingai vedant Vokietiją ir visą Europą iš nepaprastai gilios ir sudėtingos ekonominės krizės, pareikalavusios ir asmeninės tvirtybės bei toliaregiškumo, vienareikšmiškas įvertinimas.
Dar niekada per paskutinius dvidešimt metų rinkėjų pasitikėjimas Vokietijos krikščionių demokratų sąjunga ir Bavarijos krikščioniškosios socialinės sąjunga nebuvo toks aukštas.
Linkiu visapusiškos sėkmės tęsiant Vokietijai ir Europai svarbius darbus. Tikiu, kad bendras ir pastaruoju metu vis intensyvesnis mūsų šalių - šį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos ir Vokietijos - darbas atneš mums ir visai Europai svarbių rezultatų.
Dar kartą nuoširdžiai sveikinu Jus su pergale", - sakoma šalies vadovės sveikinime.
Kaip ELTA jau skelbė, Vokietijoje paskelbti oficialūs tarpiniai sekmadienį įvykusių Bundestago rinkimų rezultatai.
Kaip pranešė Federalinė rinkimų komisija, Krikščionių demokratų sąjungos (KDS) ir Socialinės krikščionių sąjungos (SKS) blokas iškovojo 41,5 procento balsų (per rinkimus 2009 metais - 33,8 procento).
Jo koalicijos partnerė - Laisvoji demokratų partija (LDP) - neįstengė įveikti 5 procentų barjero ir traukiasi iš parlamento. Jos rezultatas - 4,8 procento (2009 metais - 14,6 procento). LDP pirmą kartą nuo 1949 metų nebus atstovaujama Bundestage.
Vokietijos socialdemokratų partija (VSDP) gavo 25,7 procento (23), "Sąjunga 90"/Žalieji - 8,4 (10,7), Kairioji partija (KP) - 8,6 procento (11,9).