Reikšdamas nepritarimą F.-W. Steinmeieriui dėl to, kad jis į telegramą neįtraukė islamo režimo kritikos, Vokietijos Žydų centrinės tarybos pirmininkas Josefas Schusteris sakė, kad „formali diplomatija tikriausiai pralenkė kritinį mąstymą“.

„Nesuvokiama, kad prezidentūroje trūksta jautrumo Irano tema, – dienraščiui „Bild“ sakė J. Schusteris. – Jei buvo būtina nusiųsti sveikinimą dėl šių metinių, tuomet prezidentui derėjo bent jau rasti kelis aiškius žodžius, kuriais būtų kritikuojamas režimas.“

Žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ direktorius Vokietijai Wenzelis Michalski pavadino telegramą šokiruojančia.

Tuo metu verslui palankios partijos FDP užsienio politikos vadovas Frankas Muelleris-Rosentrittas sakė, kad telegrama turėjo atrodyti kaip „skaudus antausis mūsų draugams Izraelyje, girdintiems nuolatinius Irano grasinimus sunaikinimu“.

Prezidentūra minimos telegramos neviešino. Tačiau „Bild“ praėjusią savaitę citavo jos ištraukas, kuriose, kaip nurodoma, yra F.-W. Steinmeierio pažadas padaryti visa, kas jo galioje, kad būtų įgyvendintas susitarimas dėl Teherano branduolinės programos apribojimo.

Tačiau laikraštis nurodė, kad telegramoje nebuvo paminėta Teherano parama judėjimams „Hamas“ ir „Hizbollah“.

Per savaitinę vyriausybės spaudos konferenciją Užsienio reikalų ministerijos atstovas Raineris Breulas sakė, kad įvyko nesusipratimas.

„Kiek žinome, prezidentas nesiuntė sveikinimo Islamo revoliucijos metinių proga. Jo sveikinimas buvo (nusiųstas) Irano nacionalinės dienos proga. Abi šventės minimos tą pačią dieną“, – penktadienį sakė R. Breulas.

„Valstybėms, palaikančioms diplomatinius santykius, siųsti sveikinimus nacionalinės dienos proga yra įprasta praktika“, – nurodė jis.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)