R. Habeckas jau anksčiau įspėjo, kad Dortmunde įsikūrusios mikroschemų gamintojos „Elmos“ parduoti negalima saugumo sumetimais, ir trečiadienį patvirtino ministrų kabineto sprendimą. Kitam atvejui taikoma įmonės paslaptis, todėl ministras pateikti detalių negalėjo.
Laikraštis „Handelsblatt“ anksčiau pranešė, kad Vokietijos vyriausybė norėjo uždrausti parduoti Bavarijoje įsikūrusią pasaulinę puslaidininkių elektronikos gamintoją „ERS Electronics“.
R. Habeckas teigė, kad Vokietija yra atvira rinkos ekonomika ir kad investicijos iš užsienio yra laukiamos. „Tačiau atvira rinkos ekonomika nėra naivi rinkos ekonomika“, – pažymėjo jis.
Pasak jo, Kinija yra ir turėtų išlikti prekybos partnerė. Tačiau prekyba gali būti panaudota galios politikai ir galbūt prieš valstybės interesus, todėl tam tikruose kritiniuose sektoriuose priklausomybė turi būti mažinama, sakė R. Habeckas.
„Elmos“ paskelbė apie planus parduoti savo mikroschemų plokštelių gamybos verslą konkurentei iš Švedijos „Silex“, Kinijos koncerno „Sai“ dukterinei įmonei, už maždaug 85 mln. eurų.
R. Habeckas antradienį teigė, kad svarbūs sektoriai, tokie kaip puslaidininkių gamyba, turėtų būti vertinami kaip jautrūs ir kad galimos Kinijos investicijos į šiuos sektorius turėtų įveikti „didesnius barjerus“, kad gautų vyriausybės pritarimą.
Vietiniai Dortmundo lyderiai, įskaitant merą Thomasą Westphalį, išreiškė susirūpinimą, kad stabdant pardavimą gali kilti pavojus darbo vietoms „Elmos“ gamykloje.
Vokietijos vyriausybė sprendimą blokuoti bendrovės pardavimą priėmė po to, kai kancleris Olafas Scholzas prastūmė prieštaringai vertinamą sandorį, kuriuo Kinijos valstybinei laivybos įmonei „Cosco“ buvo leista įsigyti 24,9 proc. Hamburgo uosto terminalo akcijų. Keletas ministrų, tarp jų ir R. Habeckas, šiam sandoriui prieštaravo.