Kaip profsąjungos „Solidarumas“ įkūrėjas, pareiškė L. Walęsa, jis neleisiąs A. Dudai kalbėti apie judėjimą kartu su teismų reformomis, kurias bando įgyvendinti A. Dudos PiS partija.
„Jūs atstovaujate pozicijai, kuria nori sugriauti valdžių atskyrimo principą, už kurį kovojo „Solidarumas“, – tviteryje rašė L. Walęsa.
Savaitgalį Katovicuose vykusiame susitikime su profsąjungos nariais A. Duda padėkojo „Solidarumui“ už jo indėlį į Lenkijos ir visos Europos laisvę, tuo pačiu gindamas savo partijos įgyvendinamą teismų reformą ir kritikuodamas neva privilegijuotą teisėjų grupę Lenkijos teisinėje sistemoje.
„Tikiuosi, kad mums pavyks persilaužti, kaip mes kartą įveikėme komunizmą“, – sakė A. Duda. Pasak jo, teismų reformos tikslas yra „visiškai išvalyti Lenkijos namus“.
1980 m. streikuojantys Gdansko laivų statyklos darbininkai, vadovaujami L. Walęsos, pasirašė susitarimą su SSRS marionetine vyriausybe dėl teisės steigti nepriklausomas profsąjungas. Manoma, kad šis žingsnis lėmė vėlesnį SSRS valdžios Lenkijoje žlugimą.
PiS partija nuo pat atėjimo į valdžią siekia reformuoti Lenkijos teismus. Taip pat bandoma priimti įstatymus, kuriais griežtinamos drausminės priemonės teisėjams.
Reformų kritikų teigimu, teismų reforma siekiama „uždėti antsnukį“ vyriausybę kritikuojantiems teisėjams ir sumažinti teismų nepriklausomybę. Savo ruožtu PiS teigia, kad struktūrinė Lenkijos teismų reforma yra būtina.