Prieštaringai vertinamas tinklalapis, patekęs į pirmuosius puslapius 2010 metais, kai paskelbė daugiau negu 700 tūkst. įslaptintų JAV vyriausybės dokumentų, iki antradienio popietės jau buvo surinkęs 20 proc. planuojamos sumos.
Tarp iškilių donorų yra Graikijos finansų eksministras Janis Varufakis, madų dizainerė ir aplinkosaugos aktyvistė Vivienne Westwood, žurnalistas Glennas Greenwaldas ir „WikiLeaks“ vyriausiasis redaktorius Julianas Assange'as.
Balandį įvyko šimtai demonstracijų, daugiausiai Europoje, protestuojant prieš Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystę (TTIP).
„TTIP, dėl kurios šiuo metu vyksta derybos tarp JAV ir Europos Sąjungos, tebėra (paslaptis), budriai saugoma derybininkų, o didžiosioms korporacijoms buvo suteikta privilegijuota prieiga, – sakoma „WikiLeaks“ pranešime. – Visuomenė negali jos perskaityti.“
„Šiandien „WikiLeaks“ imasi priemonių užtikrinti, kad europiečiai pagaliau galėtų perskaityti šią baisingą prekybos sutartį“, – pridūrė tinklalapis.
„TTIP slaptumas meta šešėlį ant Europos demokratijos ateities, – perspėjo J.Assange'as. – Naudojantis šia priedanga, nevaržomai siaučia ypatingieji interesai. TTIP paveiks kiekvieno europiečio gyvenimą ir įtrauks į Europą į ilgalaikį konfliktą su Azija. Slaptumas turi baigtis jau dabar.“
J.Assange'as tebegyvena užsidaręs Ekvadoro ambasadoje Londone, vengdamas būti išduotas Švedijai, kuri jį siekia apklausti dėl numanomo išžaginimo ir seksualinio užpuolimo.
Jeigu TTIP būtų sudaryta, ji taptų didžiausia pasaulyje prekybos sutartimi, apjungiančia apie 60 proc. pasaulio ekonomikos į milžinišką rinką, turinčią 850 mln. vartotojų, sukuriančia laisvosios prekybos koridorius nuo Havajų iki Lietuvos.