Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, 7,3 balo žemės drebėjimas įvyko 57 kilometrų gylyje maždaug už 30 kilometrų nuo Efatės, pagrindinės Vanuatu salos, krantų 12.47 val. vietos (4.47 val. Lietuvos) laiku.

Jungtinės Amerikos Valstijos uždarė savo ambasadą Vanuatu po didelio žemės drebėjimo, antradienį padariusio „didelę žalą“ misijai, pranešė šalies ambasada Papua Naujojoje Gvinėjoje. „JAV ambasadai Port Viloje padaryta didelė žala ir ji uždaryta iki kito pranešimo“, – sakoma socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame pranešime.

Pirmasis pastato, kuriame yra JAV ir Prancūzijos ambasados, aukštas buvo sutraiškytas po kitais aukštais, palydoviniu telefonu naujienų agentūrai AFP sakė gyventojas Michaelas Thompsonas, socialinėje žiniasklaidoje paskelbęs sunaikinimo nuotraukas.

„Miesto pastatuose yra žmonių. Kai ėjome pro šalį, ten buvo kūnų“, - sakė M. Thompsonas. Jo teigimu, viename kelyje nuošliauža užgriuvo autobusą, „tad akivaizdu, kad ten yra žuvusiųjų“.

Per drebėjimą taip pat sugriuvo mažiausiai du tiltai, sakė Vanuatu verslą turintis M. Thompsonas, o pirmasis betoninio pastato, kuriame yra diplomatinės atstovybės, aukštas buvo visiškai suplotas, nors trys viršutiniai aukštai vis dar laikosi. „Jei tuo metu ten kas nors buvo, vadinasi, jų nebėra“, – sakė jis ir pridūrė, kad daug kur nutrūko mobilusis ryšys.

M. Thompsono paskelbtoje ir AFP patikrintoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip uniformuoti gelbėtojai ir greitosios pagalbos automobiliai dirbo prie pastato, kurio stogas nugriuvo ant kelių stovinčių automobilių ir sunkvežimių. Miesto gatvės buvo nubarstytos stiklo šukių ir kitų apgadintų pastatų nuolaužų.

Po žemės drebėjimo buvo paskelbtas įspėjimas apie cunamį, kai kuriose Vanuatu vietose buvo prognozuojamos iki vieno metro aukščio bangos, tačiau netrukus Ramiojo vandenyno cunamių įspėjimo centras pavojų atšaukė. Kitose Ramiojo vandenyno salų šalyse, įskaitant Fidžį, Kiribatį, Naująją Kaledoniją, Saliamono salas ir Tuvalu, buvo prognozuojamos mažesnės nei 30 centimetrų virš potvynio lygio bangos.

Žemės drebėjimai Vanuatu yra dažni, žemų salų archipelagas, turintis 320 tūkst. gyventojų, yra seismiškai aktyviame Ugnies žiede, intensyvaus tektoninio aktyvumo lanke, nusidriekusiame per Pietryčių Aziją ir Ramiojo vandenyno baseiną. Vanuatu yra viena iš šalių, labiausiai pažeidžiamų stichinių nelaimių, tokių kaip žemės drebėjimai, audros, potvyniai ir cunamiai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją