Manoma, kad Šiaurės Korėjos kariai, prieš išvykdami į fronto linijas Ukrainoje, yra apmokomi, o tai yra aiškus kaip niekad šiltų Maskvos ir Pchenjano santykių ženklas, skelbia CNN.
Vaizdo įraše, kuriuo su CNN pasidalijo Ukrainos vyriausybinė organizacija – Ukrainos strateginės komunikacijos ir informacijos saugumo centras, matyti, kaip į ilgą eilę išsirikiavę kariai laukia, kol gaus uniformas. Manoma, jog kariai kalbasi korėjietiškai, bet dėl prastos kokybės garso neįmanoma suprasti, ką jie sako.
Atvykus į Rusiją, Šiaurės Korėjos naujokams reikia užpildyti anketą, kurioje prašoma nurodyti savo aprangos, kepurių ir avalynės dydžius. Anketos kopijoje, kurią gavo CNN, prašymas užrašytas korėjiečių ir rusų kalbomis, o dydžių pavadinimai – tik korėjiečių kalba.
Kitame vaizdo įraše, kuris cirkuliavo socialinėje žiniasklaidoje ir kurio geografinę vietovę nustatė CNN, matyti, kaip kariai atvyksta į Sergejevkos poligoną netoli Rusijos sienos su Kinija. Vaizdo įrašo fone girdėti, kaip kažkas rusų kalba sako: „Mes negalime jų filmuoti“. Paskui balsas priduria: „Jų čia yra daugiau... čia jų milijonai. Tai naujas pastiprinimas. Tai tik pradžia. Jų yra daugiau.“
Panašu, kad šie įrodymai patvirtina Kyjivo būgštavimus, jog Šiaurės Korėja ruošiasi tiesiogiai įsikišti į Rusijos karą Ukrainoje. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne kartą įspėjo dėl stiprėjančios Rusijos ir Šiaurės Korėjos sąjungos ir šią savaitę per NATO viršūnių susitikimą pareiškė, kad pakeliui į Rusiją yra „tūkstančiai“ Šiaurės Korėjos karių.
Pietų Korėjos žiniasklaida anksčiau rašė, kad Šiaurės Korėja ketina atsiųsti iš viso 12 tūkst. karių, nors šis skaičius nebuvo įtrauktas į Pietų Korėjos nacionalinės žvalgybos tarnybos pareiškimą.
Tai gali būti pirmas kartas, kai Šiaurės Korėja reikšmingai įsitraukia į tarptautinį konfliktą. Šiaurės Korėja turi vieną didžiausių pasaulyje kariuomenių, kuriai priklauso 1,2 mln. karių, tačiau daugeliui jų trūksta kovinės patirties.
Kelios šalys jau yra apkaltinusios Pchenjaną, kad jis tiekia ginklus Maskvai, kad ši galėtų tęsti karą Ukrainoje. Tiek Rusija, tiek Šiaurės Korėja šiuos kaltinimus neigia, nors egzistuoja nemažai tokio ginkluotės perdavimo įrodymų.
Abi šalys po Rusijos invazijos į Ukrainą užmezgė itin šiltus santykius.
Birželio mėnesį per Vladimiro Putino vizitą Šiaurės Korėjoje šios šalys įsipareigojo panaudoti visas turimas priemones, kad suteiktų neatidėliotiną karinę pagalbą, jei kuri nors iš jų būtų užpulta, ir šis susitarimas buvo įtrauktas į svarbų gynybos paktą, kuri sudarė abi autokratiškos valstybės.
Šio vizito metu V. Putinas pareiškė, kad Rusijos ir Šiaurės Korėjos ryšiai pakyla į „naują lygį“.