Šie planai bus įtraukti į pirmąjį jungtinių operacijų planą, kuris bus parengtas gruodį, remdamasi su Japonijos ir JAV santykiais susipažinusių šaltinių suteikta informacija sekmadienį vakare pranešė „Kyodo“.

Japonijai priklausančiose Nansei salose, kurių grandinė tęsiasi nuo Kiušiu iki Jonagunio Taivano pašonėje, būtų dislokuotas raketų paleidimo sistemomis HIMARS ginkluotas trečiasis JAV jūrų pėstininkų pakrantės pulkas, rašoma agentūros „Kyodod“ straipsnyje.

Ankstyvuoju etapu, jei nenumatytoji padėtis Taivane taptų neišvengiama, vadovaujantis JAV karinėmis gairėmis, reglamentuojančiomis nedidelių jūrų pėstininkų dalinių dislokavimą keliose vietovėse, apgyvendintose salose būtų steigiamos laikinos bazės, teigiama straipsnyje.

Japonijos kariuomenė pagrindei teiktų logistinę pagalbą jūrų pėstininkams, be kita ko, aprūpindama juos kuru ir amunicija, paaiškino agentūra.

„Kyodo“ pridūrė, kad Filipinuose būtų dislokuoti JAV kariuomenės daugiasričių pajėgų (angl. Multi-Domain Task Force, MDTF) tolimojo nuotolio ugnies daliniai, pranešė „Kyodo“.

Japonijos ir Filipinų gynybos ministerijos šios informacijos kol kas nekomentavo. JAV ambasada Maniloje ją komentuoti atsisakė, o Kinijos ambasada Maniloje „atkreipė dėmesį“ į naujienų agentūros Kyodo pranešimą.

Kinija didina savo karinius pajėgumus ir savavaldžiam Taivanui daromą spaudimą, laikydama šią salą savo teritorijos dalimi.

Vašingtonas stiprina santykius su sąjungininkais šiame regione, o į Taivano sąsiaurį ir Pietų Kinijos jūrą reguliariai siunčia laivus ir naikintuvus, tuo siutindamas Pekiną.

Taivanas praneša vėl pastebėjęs spėjamą kinų šnipinėjimo balioną

Taivano gynybos ministerija pranešė, kad pirmą kartą per šešis mėnesius virš jūros į šiaurę nuo salos vėl pastebėtas Kinijos balionas.

Pasak ministerijos, balionas pastebėtas sekmadienį 18.21 val. vietos laiku už maždaug 111 km į šiaurę nuo Kilungo uosto 10 000 metrų aukštyje. Po dviejų valandų jis vėl dingo, balionas esą nepažeidė Taivano oro erdvės.

Taivanas tokius incidentus laiko Kinijos spaudimo kampanijos, kurią vadina pilkosios zonos karu, dalimi. Jos tikslas yra palaužti priešininką naudojant nekonvencines taktikas ir be atvirų karinių veiksmų.

Jau prieš Taivano prezidento rinkimus sausį vyriausybė Taipėjuje kritikavo suaktyvėjusią kinų šnipinėjimo balionų veiklą. Pekinas tai paneigė ir pareiškė, kad balionai skirti meteorologiniams tikslams.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)