P. Durovas ir E. Macronas buvo susitikę dalykinių pietų, per kuriuos Prancūzijos prezidentas aptarė galimybę suteikti verslininkui Prancūzijos pilietybę, teigė WSJ šaltiniai.

Likus metams iki šio susitikimo, Prancūzijos specialiosios tarnybos kartu su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) žvalgybos tarnybomis buvo surengusios bendrą operaciją, kurios metu įsilaužė į P. Durovo „iPhone“.

Emmanuelis Macronas

Šaltinių teigimu, surengti operaciją, pavadinimu „Purpurinė muzika“, paskatino Prancūzijos saugumo tarnybų būgštavimai, jog „Islamo valstybė“ naudojasi „Telegram“ programėle verbuojant kovotojus ir planuojant išpuolius.

Pasak P. Durovui artimo šaltinio, „Telegram“ daugelį metų ignoravo į paštą ateinančius teisėsaugos šaukimus į teismą bei teismo nurodymus, kuriuose buvo reikalaujama bendradarbiauti su valdžia, stabdant neteisėto turinio platinimą platformoje.

Kaip pažymi WSJ, nėra jokių požymių, kad susitikimas su E. Macronu ar įsilaužimas į V. Durovo telefoną atliko kokį nors vaidmenį jo sulaikymui. Nepaisant to, šios detalės „nušviečia“ jo santykius su Prancūzija ir JAE.

Telegram

Pavelas Durovas Paryžiaus oro uoste buvo sulaikytas rugpjūčio 24 dienos vakarą. Rugpjūčio 26 dieną Paryžiaus prokuratūra išplatino pranešimą spaudai, kuriame nurodė, kad P. Durovas buvo sulaikytas atliekant baudžiamąjį tyrimą, kuriame nenustatyti asmenys įtariami dėl 12 nusikalstamų veikų.

Tarp kaltinimų yra atsisakymas pateikti informaciją įgaliotiems organams, taip pat bendrininkavimas platinant pornografiją, narkotikus bei įsilaužimo į kompiuterius programas. Paties P. Durovo statusas šioje byloje kol kas yra nežinomas.

Reaguodama į P. Durovo sulaikymą, „Telegram“ komanda pareiškė, kad įmonė laikosi Europos įstatymų ir kad informacijos moderavimas platformoje atitinka „pramonės standartus“ bei nuolat tobulėja.

Pavelas Durovas

E. Macronas pažymėjo, kad P. Durovas buvo sulaikytas dėl „vykstančio teisminio tyrimo“ ir kad tai „jokiais būdais nėra politinis sprendimas“.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad P. Durovui keliami kaltinimai reikalauja rimtų įrodymų, nes „priešingu atveju tai prilygs bandymui įbauginti bendrovės vadovybę ir rodys, kad sulaikymo motyvai yra politiniai“.

Svetainė „Svarbios istorijos“, išnagrinėjusi nutekintus FSB duomenis apie sienos kirtimus, nustatė, kad nuo 2014 metų, kai P. Durovas pardavė savo socialinio tinklo „VKontakte“ akcijų paketą ir paliko Rusiją, jis šioje šalyje lankėsi daugiau nei 50 kartų.

Jis taip pat buvo Sankt Peterburge, kai 2020 metų birželį „Roskomnadzor“ paskelbė, kad remdamasi „Telegram“ įkūrėjo „išreikštu pasirengimu kovoti su terorizmu bei ekstremizmu“, nustos blokuoti „Telegram“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)