Pasak leidinio, CDU (opozicinės partijos, kuri šiuo metu yra viena iš rinkimų reitingų lyderių) „atstovas praėjusią savaitę neva „išgirdo labai labai įdomią istoriją“.

„Jo senas pažįstamas ir jo kompanija yra Vokietijos ekonomikos Rytų komiteto, kuris jau dešimtmečius palaiko puikius ryšius su Kremliumi, nariai. Ir ten, Rytų komitete, jie tvirtai tiki, kad kancleris artimiausiomis dienomis vyks į Maskvą su „taikos misija“, – rašo „Der Spiegel“.“

Apie šią informaciją leidinys rašo: „gandas, ne kas kita, kaip gandas“. Minėtas „CDU atstovas“ nėra tikras, ar ši informacija teisinga, tačiau pats įvykis jam atrodo įmanomas. Mat O. Scholzo Socialdemokratų partija visose apklausose „beviltiškai atsilieka“ nuo opozicinės CDU, todėl jai reikia kažkaip pakreipti rinkimų lenktynių eigą.

Keletas įtakingų Vokietijos ekonomikos Rytų komiteto, iš kurio, regis, ir kilo šie gandai, narių, tiesiogiai paklausti žurnalistų, patikino, kad niekada nėra girdėję apie O. Scholzo planus artimiausiu metu apsilankyti Maskvoje su taikos misija.

Scholzas patvirtino: toliau kalbės telefonu su Putinu

Scholzas patvirtino: toliau kalbės telefonu su Putinu

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas patvirtino, kad, nepaisant kritikos, ir toliau ketina kalbėtis telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Kalbėjau su Rusijos prezidentu ir vėl su juo kalbėsiuosi“, – sakė O. Scholzas penktadienį Berlyne po susitikimo su Estijos ministru pirmininku Kristenu Michalu. Tačiau jis esą visada pabrėšiąs, kad V. Putinas turi „užbaigti karą, nutraukti savo agresiją, taip pat išvesti dalinius“.

K. Michalas tuo tarpu suabejojo, kad pokalbiais telefonu galima pakeisti V. Putino poziciją. Jo manymu, veikiau tolesnė ir didesnė parama Ukrainai priverstų Rusiją sėsti prie derybų stalo.

O. Scholzas lapkritį po daugiau kaip dvejų metų pertraukos kalbėjosi telefonu su V. Putinu ir dėl to sulaukė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kritikos. Ir K. Michalas tada aiškiai atsiribojo nuo pokalbio. „Šis pokalbis nepadės pasiekti taikos, – sakė jis. – Manymas, kad tokie pokalbiai turi kokį nors papildomą poveikį – tikrai ne. Priešingai, pozityvi situacija ir žinia bus pasiekta, jei suteiksime Ukrainai daugiau pagalbos, paramos ir ginklų“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)