Savaitgalį mirė du Kambodžoje dirbę gydytojai iš Šiaurės Korėjos. Esą jie kaip reikiant padaugino alkoholio, tad jų žmonos (taip pat medikės) jiems suleido neįvardyto skysčio, kuris turėjo neutralizuoti organizme esantį alkoholį. Skelbiama, kad abu vyrus netikėtai ištiko širdies smūgis ir jie mirė, skelbia „Phnom Penh Post“, kurį cituoja washingtonpost.com.
Tiesą sakant, istorijos apie mįslingas mirtis pačioje Šiaurės Korėjoje nieko pernelyg nestebina. Prisiminkime, kaip buvo sušaudytas jaunojo šalies lyderio Kim Jong Uno dėdė Jang Song Thaekas (sklandė gandai, kad jis buvo sušertas 100 peralkusių šunų, bet tai ne tiesa).
Arba atlikėjos ir buvusios Kim Jong Uno merginos, po tariamos egzekucijos lyg niekur nieko pasirodžiusios viešumoje, istorija. Praeitą savaitę pasklido gandai apie netikėtą Kim Yang Gono – vieno iš žmonių, palaikančių šalies ryšius su Pietų Korėja – žūtį automobilio avarijoje (šalyje, kur tų automobilių ne tiek ir daug).
Nepaisant to, šis atvejis unikalus – Kambodžoje netikėtai mirę gydytojai praktiškai be jokių abejonių priklauso tiems 50 tūkst. Šiaurės Korėjos piliečių, kurie dirba už šalies ribų, o beveik visą gautą algą atiduoda Kim Jong Uno režimui. Kaip teigiama Kambodžos laikraščio straipsnyje, šeštadienio naktį į Pnompenio „Tuol Kork“ rajoną, gavę iškvietimą, atvyko policijos pareigūnai.
Jie buvo iškviesti į kliniką, kur ir dirbo minėtieji gydytojai. Atvykę policininkai rado maždaug dešimt Šiaurės Korėjos piliečių ir dviejų mirusių medikų lavonus, kurie įvardijami kaip 56 metų An Hyong Chanas ir 50 metų Chol Ri Munas. Policijos pareigūnams iš pirmo žvilgsnio situacija pasirodė įtartina, tačiau netrukus abejonės nutildytos.
„Remiantis skrodimo rezultatais, abi aukos mirė nuo širdies smūgio“, – laikraščiui sakė vietos policijos vadovas Khanas Khunas Tithas. Skelbiama, kad abu gydytojai suvartojo labai daug alkoholio. Kai juos rado žmonos, jie labai karščiavo.
„Kai juos apžiūrėjome, pastebėjome, kad smarkiai karščiuoja, kūno temperatūra siekė net daugiau nei 40 laipsnių. Buvo sutrikęs širdies ritmas, pulsas vos juntamas. Norėjome jiems padėti, suleidome vaistų, kurie turėjo sušvelninti apsinuodijimą alkoholiu, tačiau maždaug po valandos juos ištiko širdies smūgis ir jie mirė“, – laikraštis cituoja vieno iš mirusių gydytojų sutuoktinę.
Kai dienraščio „Phnom Penh Post“ korespondentai apsilankė klinikoje, kur ir dirbo mįslingai mirę medikai, jiems buvo nurodyta nedelsiant pasišalinti – tokį pageidavimą išsakė keturi itin nedraugiškai nusiteikę Šiaurės Korėjos piliečiai.
„Mums nereikia jokių interviu, su žurnalistais čia niekas nekalbės“, – įspūdžiais iš apsilankymo klinikoje straipsnyje dalijasi korespondentai.
Tai naujausias epizodas iš filmus primenančio gydytojų iš Šiaurės Korėjos gyvenimo užsienyje.
2013 metais Nigerijoje buvo nužudyti trys medikai iš Šiaurės Korėjos (vienam iš jų nukirsta galva).
Spėta, kad šiurpų nusikaltimą įvykdė islamistų ekstremistų organizacija „Boko Haram“. 2015 metų gegužę pasirodė informacijos apie Libijoje „Islamo valstybės“ teroristų pagrobtą gydytoją ir jo žmoną.
Kambodžoje medikai iš Šiaurės Korėjos dažniausiai dirba šalies sostinės ligoninėse ir netoliese turistų iš Pietų Korėjos pamėgtų vietų. Jie – vieni iš aukščiausios kvalifikacijos specialistų iš Šiaurės Korėjos, dirbančių užsienyje.
Kim Jong Uno režimas užsienyje turi itin mažai galimybių teisėtai užsidirbti, tad pastaruoju metu itin skatinamas vadinamas darbo jėgos eksportas. Nuo tekstilės fabrikų Kinijoje iki Rusijoje kertamų miškų, nuo statybviečių Artimuosiuose Rytuose iki kasyklų Pietryčių Azijoje – tiek kvalifikuoti specialistai, tiek paprasti darbininkai Šiaurės Korėjos režimui krauna turtus.
Įprasta praktika gana paprasta – patiems dirbantiems lieka vos trečdalis užsidirbtų pinigų, likę keliauja tiesiai į Kim Jong Uno kišenę.