Portalas „Augen geradeaus“ patikslina, kad rusų tanklaivį, plaukusį į Siriją, lydėjo Rusijos karo laivas „Merkurij“. Kai prie rusų laivo prisiartino Vokietijos fregatos „Nordrhein-Westfalen“ sraigtasparnis, iš tanklaivio paleisti keli šūviai.
„Kai jūrinis sraigtasparnis „SeaLion“ buvo maždaug 300 metrų aukštyje ir prie tanklaivio priartėjo apie septynis kilometrus, iš tanklaivio buvo paleista signalinių raketų. Taip pat iš laivo į sraigtasparnio pusę šauta ir iš kulkosvaidžio“, – teigiama pranešime.
Žiniasklaidos duomenimis, Vokietijos fregata „Nordrhein-Westfalen“ tapo incidento su Rusija dalyve. Vokietijos gynybos ministerija atsisakė atskleisti jo detalių, argumentuodama kariniu saugumu, ir incidentą klasifikuoja kaip „raudonąją bylą“, o tai reiškia – kaip itin jautrią informaciją
Vokietijos gynybos ministras ketvirtadienį Borisas Pistorius įspėjo dėl Rusijos karinių provokacijų Baltijos jūroje.
„Baltijos jūroje stebimas padidėjęs rusų karinio laivyno ir civilinių laivų buvimas“, – ketvirtadienį sakė ministras Vokietijos radijui. Čia vis kartojasi incidentai, „kurie kyla, kai paleidžiami įspėjamieji šūviai į orą, įspėjamieji šūviai į vandenį“, kalbėjo B. Pistorius ir pridūrė: „Tai mums pažįstama iš Šaltojo karo laikų.“
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock trečiadienį Briuselyje, kur vyko NATO ministrų susitikimas, paminėjo incidentą, kai Rusijos laivo įgula Baltijos jūroje paleido signalinę raketą į Vokietijos karinį sraigtasparnį, kuris atliko žvalgybinę misiją. Tačiau ji nepateikė jokios išsamesnės informacijos.
B. Pistorius ketvirtadienį radijui taip pat nenorėjo detalizuoti incidento. Apie tokius dalykus esą nėra kalbama viešai. Tačiau ministras pabrėžė, kad apskritai Rusijos buvimas Baltijos jūroje „smarkiai didėja“. „Matome, kad Baltijos jūra turi strateginę reikšmę daugeliui – įskaitant Rusiją ir Kiniją, taip pat kalbant apie sankcijų apėjimą“, – teigė jis. „Patiriame hibridinį karą“, kyla „grėsmė infrastruktūrai“.
Rusijos karinis laivynas bando „siųsti signalus“, sakė ministras. Vokietija ir NATO sąjungininkės esą į tai atsako savo buvimu Baltijos jūroje, tačiau nori išvengti eskalacijos. „Mūsų ir sąjungininkių karinis laivynas elgiasi labai apdairiai ir įžvalgiai“, – kalbėjo jis. Svarbu, „kad su sąjungininkais esame Baltijos jūroje“.