Savo kaltinimus M. Zuckerbergas išdėstė respublikonų vadovaujamam Atstovų rūmų teismų komitetui, kuris tiria, kaip yra valdoma socialinių tinklų platformose skelbiama medžiaga.
„2021 m. aukštesniojo rango oficialūs asmenys iš J. Bideno administracijos, įskaitant Baltuosius rūmus, mėnesių mėnesius ne kartą darė spaudimą mūsų komandoms cenzūruoti tam tikrą su COVID-19 susijusią medžiagą, įskaitant humorą ir satyrą, taip pat reiškė didelį nusivylimą mūsų komandomis, kai atsisakydavome tą daryti“, – teigiama M. Zuckerbergo laiške.
Jis pripažino, kad galiausiai tai, kuri medžiaga turėtų būti šalinama, būdavo „mūsų sprendimas“, tačiau vyriausybės daromas spaudimas buvo „blogai“.
„Gailiuosi, kad apie tai nekalbėjome garsiau“, – rašė jis, pridurdamas, jog dabar mano, kad anuomet priimtų sprendimų šiandien nereikės kartoti.
„Kaip tuomet sakydavau mūsų komandoms, tvirtai manau, kad dėl kokio nors kurios nors administracijos spaudimo neturėtume kompromituoti savo medžiagos standartų ir kad esame pasirengę pasipriešinti, jei kažkas panašaus nutiktų vėl“, – rašė M. Zuckerbergas.
Prezidentas Joe Bidenas ir aukšti sveikatos apsaugos pareigūnai, pavyzdžiui, JAV generalinis chirurgas Vivekas Murthy’is kaltino socialinių tinklų platformas skleidžiant dezinformaciją apie COVID-19 pandemiją ir vakcinas.
2021 m. liepą J. Bidenas netgi pareiškė, kad tokios platformos, kaip feisbukas „žudo žmones“ jiems skleidžiamu melu.
Antradienį Baltieji rūmai į M. Zuckerbergo laišką atsakė teigdami, jog viso labo „skatino atsakingą elgesį, siekdami apsaugoti visuomenės sveikatą ir saugumą“.
„Mūsų pozicija buvo aiški ir nuosekli: manome, kad technologijų bendrovės ir kiti privatūs veikėjai, savarankiškai priimdami sprendimus dėl informacijos, kurią jie pateikia, turėtų atsižvelgti į savo veiksmų pasekmes Amerikos žmonėms“, – pasakė Baltųjų rūmų atstovas.