Tai atitinka padidėjimą 97 proc., lyginant su ankstesniais metais, ir yra didžiausias skaičius nuo 1994 m., kai Ruandoje buvo vykdomas genocidas.

Aktyvių konfliktų skaičius pasaulyje lieka istoriškai aukštas. Tyrimo rezultatus mokslininkai ketina paskelbti specializuoto žurnalo „Journal of Peace Research“ liepos mėnesio numeryje.

Pasak analitiko Shawno Davieso, ženklios deeskalacijos būta Jemene ir Afganistane. Tačiau padėtis drastiškai paaštrėjo Etiopijoje ir Ukrainoje. Per šiuos abu karus žuvo mažiausiai 180 000 žmonių – ir tai nepilnas vertinimas, kuris tikriausiai smarkiai pasikeis, kai bus gauta daugiau informacijos.

Rusija 2022 m. vasario 24 d. įžengė į Ukrainą. Pilietinis karas Etiopijoje tarp Tigrėjaus liaudies išlaisvinimo fronto (TPLF) ir vyriausybės įsiplieskė 2020 m. gale ir 2022-ųjų lapkritį buvo užbaigtas paliaubomis bei derybomis dėl taikos susitarimo.

Bendrai manoma, kad Rusijos karas Ukrainoje yra kruviniausias 2022 m. konfliktas, sakė Sh. Daviesas. Tačiau iš tikrųjų daugiau žmonių esą žuvo Etiopijoje. Remdamasis UCDP duomenimis, Oslo taikos tyrimo institutas „Prio“ taip pat pranešė, kad Etiopijoje 2022 m. žuvo per 100 000 žmonių, o Rusijos kare prieš Ukrainą – per 81 000.

UCDP renka duomenis apie konfliktus pasaulyje. 2022-aisiais suskaičiuoti 55 konfliktai, kuriuose dalyvavo valstybės. Jei būtų priskaičiuoti nevalstybiniai konfliktai, pavyzdžiui, tarp sukilėlių grupuočių ar konkuruojančių narkotikų kartelių Meksikoje, konfliktų, kurie per kalendorinius metus pareikalavo mažiausiai 1 000 aukų, buvo 82.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją