„Į šį biurą atsikraustėme prieš trejus metus ir kūrėme su vizija, kad tai – investicija į darbuotoją, – kalbėjo I. Bernotaitė. – Norime, kad kolegos čia jaustųsi patogiai, galėtų dirbti produktyviai, o kartais net ir laisvalaikį leisti.“
Ekskursiją po biurą pradėjome nuo rūsio, kuriame nėra darbo vietų, tai labiau poilsio, pramogų, maitinimosi erdvės. „Pradėkime nuo vienos labiau nestandartinės, kurios tikrai daugelyje ofisų nesu mačiusi, tai mūsų poilsio zonos – miego kambariai“, – pasakojo I. Bernotaitė, atverdama juodą užuolaidą ir parodydama erdvę, kurioje – ne viena lova su pagalvėmis, užstiesalais ir net galimybe pasislėpti nuo kitų akių užsitraukiant užuolaidas.
Iš miego kambarių galima pakliūti į poilsio ar maitinimosi zoną. Kavinę primenančioje erdvėje darbuotojai gali ir išgerti puodelį kavos, ir papietauti.
Beje, įprastai šiame biure nepamatysite darbuotojų, kurie atsineštų savo maisto. Biuro šaldytuvai visuomet pilni įvairių maisto produktų, tačiau ir gamintis ne visuomet reikia patiems. Du kartus per savaitę darbuotojams tiekiami jau pagaminti pietūs, taip pat du kartus per savaitę tiekiami ir pusryčiai.
Besileidžiant dar žemiau į rūsius, patekome į bibliotekos erdvę. „Turėjom vieną kolegą, kuris nuolat dirbo ant šitos sofos ir sakydavo, kad čia jam geriausias darbo kambarys ir niekada nesinaudojo savo tikruoju darbo kabinetu“, – rodydama į vieną iš sofų bibliotekos erdvėje kalbėjo I. Bernotaitė. Beje, visai šalia yra ir pianinas, jį čia įkurdino viena iš kolektyvo narių.
Iš bibliotekos patekome į žaidimų kambarį. Čia – ir stalo teniso, ir stalo futbolo bei biliardo stalai. Taip pat yra ir žaidimų kompiuteris bei smiginio lenta. „Žaidimų kambarys iš tikrųjų labiausiai naudojamas vaikučių, kuriuos kartais atsiveda tėveliai“, – įvardijo „Kilo Health“ žmogiškųjų išteklių vadovė.
Beje, visame biure net ir pačiose netikėčiausiose vietose galima rasti gaiviųjų gėrimų pilnus šaldytuvus ar užkandžių pilnus stalčius. Tad ar nėra sunku atsispirti pagundoms, kai jos čia kone ant kiekvieno kampo?
„Tikrai yra keli kolegos sakę, kad priaugo šiek tiek svorio prisijungus prie „Kilo Health“, nes yra labai daug maisto ir daug pagundų. Bet esame sveikatingumo produktus kurianti organizacija, patys turime labai daug produktų, kurie rekomenduoja sveiką gyvenseną, sveikos mitybos planus, tai tikrai daug mūsų kolegų vadovaujasi ir protarpinio badavimo metodais ir tam tikrų taisyklių laikosi dietos pagrindu. Viskas subalansuota“, – nusišypsojo I. Bernotaitė.
Bevaikščiodami koridoriais atsidūrėme ir parodoje. „Tai vieno garsaus lietuvių menininko Šlipo (Artūro Šlipavičiaus – Delfi) paroda „Laiškai iš praeities“. Pas mus biure parodos yra keičiamos, tai dalis baro iniciatyvų, – pasakojo I. Bernotaitė. – Čia yra vienas iš privalumų kolegoms, kurie dirba „Kilo Health“ ofise, nes gali nemokamai ir bet kada apsilankyti įvairiausiose parodose ir nereikia keliauti iki muziejaus ar galerijos.“
Rūsyje yra ir didžioji biuro virtuvė, kurioje darbuotojai gali pasigaminti tą dieną geidžiamus patiekalus iš visko, ką randa šaldytuvuose, lentynose ar stalčiuose. I. Bernotaitė skaičiavo, kad per mėnesį vien darbuotojų maistui įmonė išleidžia 30 tūkstančių eurų.
„Iš viso organizacijoje dirba apie 500 žmonių, bet ne visi Vilniuje“, – įvardijo I. Bernotaitė, aprodžiusi būtent pagrindinį biurą sostinėje. „Kilo Health“ taip pat turi ofisus Kaune, Klaipėdoje ir Rygoje. Dalis kolegų dirba nuotoliu iš įvairių pasaulio šalių.
„Kilo Health“ ofisas išsiskiria ir tuo, kad čia yra įrengta vyrų kirpykla. Čia kelis kartus per savaitę dirba profesionalus vyrų kirpėjas. Susimokėti už paslaugas reikia, tačiau taip taupomas laikas, kurio nereikia gaišti keliaujant į kirpyklą po darbo.
„Moterims šitos galimybės neturime, – įvardijo I. Bernotaitė ir nurodė, kad moterų kirpykloms taikomi kur kas didesni higienos reikalavimai. – Bet apie manikiūro vietą esame galvoję. Galėtų vykti net susitikimai, nes štai dviese sėdime, tvarkomės nagus, bet tuo pačiu ir apie darbą pasikalbame. Produktyvumas ir efektyvumas.“
Pasivaikščiojimą po biuro rūsius tęsiame bare „Aludariai“. Toks pavadinimas barui suteiktas ne be reikalo. Būtent šiame pastate Aludarių gatvėje dar XIX amžiuje buvo įkurta viena pirmųjų Lietuvoje alaus daryklų. Šiame bare ketvirtadieniais-šeštadieniais gali apsilankyti kiekvienas norintis. O dienos metu bare „Kilo Health“ darbuotojai gali pietauti ar organizuoti susitikimus.
Ir tai dar ne viskas – visai netoli baro yra ir „Kilo Health“ darbuotojų kino teatras. „Jį komandos darbo metu naudoja kaip konferencijų salę tam tikriems komandiniams susitikimams, bet vakare organizuojame kolegoms ir filmų peržiūrų vakarus. Esu mačiusi kolegų, kurie ateina ir savaitgaliais“, – kalbėjo I. Bernotaitė.
Beje, ji ne kartą pakartojo, kad poilsio erdvėmis kolegos gali naudotis ir ne darbo metu. „Mūsų viso ofiso koncepcija yra tokia, kad mes mėgstame dalintis su žmonėmis“, – pabrėžė I. Bernotaitė, įvardydama, kad čia dirbantys asmenys į ofisą gali patekti 24/7.
Ekskursiją rūsio patalpose baigėme sporto salėje. „Ne paslaptis, kad sporto klubai, ypač privačios treniruotės, tikrai nemažai kainuoja, tai manau, kad dalis kolegų tikrai pasirenka šitą sporto salę kaip alternatyvą ne tik dėl laiko sutaupymo, nes niekur nereikia važiuoti“, – įvardijo „Kilo Health“ žmogiškųjų išteklių vadovė. Sporto salėje – ne tik gausybė sportui reikalingų įrenginių, čia treniruotes kartais veda ir atvykstantys treneriai.
Pasivaikščiojus poilsio erdvėse, rodos, dingsta laiko nuovoka. „Tikrai yra šito jausmo. Kolegos irgi kartais sako, kad nusileidus į rūsius dingsta laiko nuovoka ir nežinai, kiek ten laiko praleidai“, – nusišypsojo I. Bernotaitė, ekskursiją „Delfi“ laidai „Ar galiu užeiti?“ jau tęsdama darbinėse biuro erdvėse.
Bendros biuro erdvės įrengtos dirbant kartu su dizaineriais, tačiau atskirų komandų kabinetai buvo dekoruojami atsižvelgiant į pačių komandų norus. Net ir susitikimų kambariai, skirti vienai ar kitai komandai, įrengti atsižvelgiant į kolektyvo fantaziją. Taip vienas susitikimų kambarys tapo alsuojančiu pajūriu, o jame ne tik pakabintas didžiulis debesis, bet ir įrengtos sūpynės.
Dekoracijų ir įvairių detalių šiame biure išties daug. Nuo unikaliais piešiniais išpieštų kabinetų sienų iki lempučių, ženklų, švieslenčių ir kitų dekoracijų. Kai kurie kolegos sienas savo kabinetuose išpiešė patys.
Po pandemijos ne visi darbuotojai pilna koja grįžo dirbti į biurus, tačiau „Kilo Health“ biure yra nustatytos darbo iš biuro taisyklės. „Kviečiame darbuotojus keturis kartus per savaitę dirbti iš ofiso, vieną dieną pasirinktinai gali dirbti iš namų ar iš bet kurios kitos lokacijos. Taip pat suteikiame dviejų mėnesių nuotolinio darbo galimybę“, – įvardijo žmogiškųjų išteklių vadovė.
Išskirtinės biuro erdvės, kino teatras, sporto salė, maisto pilni šaldytuvai – tik dalis to, ką gauna kiekvienas „Kilo Health“ darbuotojas. O I. Bernotaitė pabrėžia, kad daugelis labiausiai vertina net ne tai: „Darbuotojai labiausiai vertina papildomą laisvą laiką. Per metus duodame papildomas septynias atostogų dienas ir jiems tai yra didžiausia nauda“.
„Kilo Health“ turi ir didžiulę terasą, iš kurios atsiveria Vilniaus panorama. Kaip atrodo visas „Kilo Health“ biuras, kviečiame pasižvalgyti „Delfi“ laidoje „Ar galiu užeiti?“.