Teiginiai

Ukrainos teisingumo ministras naudojasi tarnybiniu automobiliu, kuris dar 2010 m. buvo pavogtas iš Vokietijos.

Verdiktas

Nuotraukoje pavaizduotas asmuo yra Oleksandras Lavrinovičius, Ukrainos teisingumo ministro pareigas ėjęs 2010 – 2013 m. Jis buvo įsivėlęs į skandalą, kuomet nustatyta, kad jo vairuojamas valstybės prieš tai konfiskuotas automobilisMercedes-Benz“ automobilių kontrabandininkų iš Vokietijos buvo pervežtas į Ukrainą. Ši istorija įvyko 2011 m. ir su dabartiniu Ukrainos teisingumo ministru Denysu Maliuska neturi nieko bendro.

Melo detektoriaus komentaras

2011 m. Ukrainoje iš tiesų buvo kilęs skandalas po to, kai paaiškėjo, kad tuometinis šalies teisingumo ministras Oleksandras Lavrinovičius naudojasi iš Vokietijos atgabentu vogtu „Mercedes-Benz“ automobiliu. Ši informacija išaiškėjo po to, kai Interpolas atsakė į Ukrainos liaudies deputato Valerijaus Konovaliuko užklausą apie automobilį, kuriuo važinėja O. Lavrinovičius (ČIA).

Atsakyme buvo rašoma, kad automobiliui, kurio kėbulo numeris yra WDC1648281A522903 buvo paskelbta tarptautinė paieška. Maža to, deputatui pavyko išsiaiškinti, kaip buvo įvykdyta vogto automobilio legalizavimo Ukrainoje schema.

V. Konovaliuko teigimu, prabangus automobilis buvo pavogtas 2010 m. sausio 28 d. Štutgarte ir nugabentas į Ukrainą. 2010 m. lapkričio 2 d. Užhorodo Užkarpatės regione teismo sprendimu „Mercedes-Benz“ pripažintas konfiskuotu valstybės ir tokiu būdu legalizuotas Ukrainoje. V. Konovaliukas pažymėjo, kad tokia praktika sukuria palankias sąlygas vogtų automobilių importui į Ukrainą.

Apie skandalingą įvykį plačiai rašė ir įtakingi Vokietijos žiniasklaidos portalai. Pavyzdžiui, „Spiegel“ 2011 m. gruodžio 11 d. publikuotame straipsnyje (ČIA) pateikia daugiau detalių apie vagystę. Straipsnyje teigiama, kad „Mercedes-Benz“ priklausė vienai Vokietijos statybos komponentų įmonei, kurios savininkai lizingu įsigytą automobilį patys pervežė į Ukrainą, o Vokietijoje pranešė, kad transporto priemonė buvo pavogta.

Teisėsaugai šis įvykis sukėlė įtarimų ir galiausiai paaiškėjo, kad įmonės savininkai patys užsiiminėjo automobilių kontrabanda ir taikydami tą pačią schemą prabangias mašinas perveždavo į Ukrainą ar Rusiją. Vėliau vyrai buvo nuteisti kalėti.

Tuo tarpu tuometinis Ukrainos teisingumo ministras O. Lavrinovičius viešai pripažino naudojantis vogtą ir vėliau šalyje legalizuotą automobilį ir paminėjo, kad šis atvejis tarp aukštas pareigas užimančių pareigūnų, kai naudojami vogti ir vėliau valstybės konfiskuoti automobiliai, nėra toks jau retas.

Vokietijos portalai užsiminė, kad panašūs atvejai yra tipiškos automobilių vagių schemos. Taip pat – kad tuo metu, kai Lenkija dar nebuvo įstojusi į Europos Sąjungą, panašūs pervežimai vykdavo ir į šią šalį.

Vis dėlto, svarbiausia detalė, ties kuria suklydo socialinių tinklų vartotojai, yra ta, kad šiuo metu O. Lavrinovičius jau nebėra Ukrainos teisingumo ministru. Šia pareigas jis ėjo 2010 – 2013 m., o nuo šio laiko Ukrainos teisingumo ministro postą jau spėjo užimti Olena Lukaš (2013 – 2014 m.), Pavlo Petrenko (2014 – 2019 m.) ir Denysas Maliuska, kuris ministro pareigas eina iki šiol.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją