Teiginiai
Kanados gydytojas Charlesas Hoffas savo praktikoje su vakcinuotais pacientais naudojo D-dimero kraujo tyrimą ir įrodė, kad 60 proc. jų susidarė kraujo krešuliai. Gydytojas mano, kad tokių žmonių kraujagyslės yra pažeistos visam laikui (ČIA).
Verdiktas
Melas. Tyrimai ir vakcinų saugos stebėjimo sistemų duomenys rodo, kad COVID-19 vakcinos yra tokios pat saugios kaip ir kitos įprastinės vakcinos. Kraujo krešuliai yra itin retas nepageidaujamas COVID-19 vakcinos reiškinys, kuris nustatytas maždaug 4 žmonėms iš 1 mln. paskiepytųjų.
Melo detektoriaus komentaras
Socialiniuose tinkluose pastaruoju metu platinama žinia, kurią skelbia žinomas antivakseris Alexas Jonesas. Jis tvirtina, kad Kanados gydytojas Charlesas Hoffas savo praktikoje su vakcinuotais pacientais naudojo D-dimero kraujo tyrimą ir įrodė, kad 60 proc. jų susidarė kraujo krešuliai.
Šis gąsdinimas pirmą kartą socialiniuose tinkluose pasklido dar 2021 metų vasarą. Savo vaizdo įraše Ch. Hoffe tuomet teigė, kad atliko D-dimero tyrimus žmonėms, kurie per pastarąsias septynias dienas buvo paskiepyti mRNR COVID-19 vakcina. „Vis dar stengiuosi sukaupti daugiau informacijos, bet iš tų, kuriuos iki šiol turiu, 62 proc. jų turi krešėjimo požymių, o tai reiškia, kad šie kraujo krešuliai nėra reti“, – sakė Hoffe. Jis pridūrė, kad krešuliai sukels nuolatinį širdies ir plaučių ląstelių pažeidimą.
Tačiau ekspertai iškart sukritikavo tokio neva tyrimo metodus ir rezultatus, o oficialūs tyrimai neparodė galimo ryšio tarp mRNR vakcinų ir kraujo krešulių susidarymo.
„Eksperimentas, apie kurį pranešė daktaras Hoffe, nėra mokslinis tyrimas ir nepatenka į „įrodymais pagrįstos medicinos“ antraštę. Todėl šie rezultatai negali būti vertinami“, – teigė Prancūzijos hematologų draugija.
Visuomenės sveikatos ekspertai „Health Desk“ išaiškino, kad vienas iš būdų tirti kraujo krešulius yra kraujo tyrimas, vadinamas D-dimeru. D-dimeras yra kraujo baltymas, kuris išsiskiria, kai kraujo krešulys pradeda tirpti arba skaidytis. Kai D-dimero lygis yra aukštas, tai gali būti dėl krešulio, tačiau yra daug kitų galimų priežasčių. D-dimero lygis taip pat gali būti aukštas dėl nėštumo, rūkymo, infekcijos, autoimuninių problemų, vyresnio amžiaus, vėžio ir kitų priežasčių.
Mokslininkai nustatė galimą ryšį tarp „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ COVID-19 vakcinų ir kai kurių žmonių kraujo krešulių, tačiau jų rizika nuo šių vakcinų daugumai žmonių yra maža.
Kai kurie žmonės, kurie buvo paskiepyti „Johnson & Johnson“ ir „AstraZeneca“ vakcinomis pranešė apie kraujo krešulius, o ši būklė žinoma kaip trombozė su trombocitopenijos sindromu arba TTS. Iš daugiau nei 18 milijonų žmonių, kurie gavo J&J vakcinas JAV, buvo pranešta apie 60 TTS atvejų ir devyni žmonės mirė . Dauguma žmonių, kuriems pasireiškė šios problemos, buvo moterys, 18–49 metų amžiaus. Moterims kraujo krešulių rizika po J&J vakcinos yra 5,8 atvejai milijonui žmonių. Vyrams kraujo krešulių rizika po J&J yra 2,2 iš milijono.
„AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinos nėra mRNR vakcinos.
Nėra įrodymų, kad Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNR COVID-19 vakcinos yra susijusios su ta pačia kraujo krešulių rizika.
- Šaltiniai
- There's no evidence that mRNA vaccines are linked to blood clots.
- No changes of parameters nor coagulation activation in healthy subjects vaccinated for SARS-Cov-2
- New study updates evidence on rare blood-clotting condition after covid-19 vaccination
- Comparative risk of thrombosis with thrombocytopenia syndrome or thromboembolic events associated with different covid-19 vaccines: international network cohort study from five European countries and the US
- You asked, we answered: Do the COVID-19 vaccines cause blood clots or heart problems?
- Selected Adverse Events Reported after COVID-19 Vaccination ()
- Fact Check-There is no evidence that mRNA vaccines are linked to blood clots
- Testing by Canadian doctor does not prove Covid-19 shots cause clots
- Reviews of articles by: Alex Jones