Įrašo autorius teigia [kalba netaisyta, – aut. past.]: „45 316 mirčių ir 4 416 778 sužalojimų, susijusių su Kov/vax, Europos nepageidaujamų reakcijų duomenų bazėje.“
Įraše minimi skaičiai paimti iš klinikinių tyrimų modulio „EudraVigilance“, kurį valdo Europos Vaistų Agentūra (EVA). Modulis skirtas greitam informacijos apie nepageidaujamas reakcijas ar reiškinius į vaistą siuntimui, kaupimui, saugojimui ir duomenų pasikeitimui tarp Europos vaistų agentūros (EMEA), nacionalinių agentūrų, farmacijos kompanijų bei kitų Europos Sąjungos institucijų. Sistema naudojama monitoringui ir tolimesniems galimų nepageidaujamų poveikių tyrimams.
Kaip „Reuters“ paaiškino „EudraVigilance“ atstovas, informacija apie įtariamus nepageidaujamus poveikius nereiškia, kad preparatas būtent juos ir sukėlė ar kad yra nesaugus vartojimui. „EudraVigilance“ surinkti duomenys nuodugniai analizuojami, atliekami papildomi tyrimai, o tai užtrunka daug laiko, ir tik tada galima daryti įrodymais pagrįstas išvadas, ar nepageidaujami poveikiai buvo sukelti būtent konkretaus preparato.
EVA atstovo teigimu, sistemos duomenys dažnai klaidingai interpretuojami, ypač socialinėse medijose. Todėl labai svarbu pabrėžti, kad ten užregistruotų atvejų negalima interpretuoti, kaip įrodymų apie vaisto ar vakcinos sukeltus negalavimus.
Todėl, remiantis „EudraVigilance“ duomenų rinkimo sistemos veikimo principais, galima teigti, kad įraše pateikta iš konteksto ištraukta ir klaidinanti informacija.