Teiginiai

Prie karalienės Elžbietos II karsto stovėjęs karališkosios gvardijos narys nualpo dėl COVID-19 vakcinos poveikio.

Verdiktas

Nėra jokio pagrindo teigti, kad prie Elžbietos II karsto budėjęs karališkosios gvardijos narys nualpo dėl COVID-19 vakcinos kaltės. Nėra žinoma, ar šis vyras apskritai buvo pasiskiepijęs nuo COVID-19, be to, nualpimas ilgų ceremonijų metu nėra toks jau retas reiškinys. Karalienės laidotuvių metu karališkosios gvardijos nariai turi budėti prie karsto po 6 valandas trunkančias pamainas, todėl tai gali tapti alpulio priežastimi.

Melo detektoriaus komentaras

Kelių sekundžių trukmės epizodas, kuriame rodoma, kaip staiga nualpsta šalia karalienės Elžbietos II karsto stovėjęs karališkosios gvardijos narys, sulaukė didelio populiarumo socialiniuose tinkluose. Vartotojai šiuos kadrus susiejo su COVID-19 vakcinos poveikiu, esą paskiepyti žmonės krenta kaip lapai.

„Anglijos KARALIENÉS LAIDOTUVÈSE nukrito dar vienas žmogus... 😱 O kiek jau ju mačiau per tuos beveik 3 metus, žmonès krenta paskiepyti.💉💉💉Niekada taip žmonès nekrizdavo , kaip stulpai...😞 Prieš einant skiepitis pagalvok kas tavęs laukia....“ – rašė viena socialinių tinklų vartotoja [žinutės kalba netaisyta, - aut. past.].

Melaginga žinutė

Vis dėlto, šalia tokių pasidalinimų nebuvo pateiktas nė vienas įrodymas, kas galėjo lemti šios versijos atsiradimą. Apie įvykį rašę žiniasklaidos kanalai nesidalino informacija apie karališkosios gvardijos nario nualpimo priežastį, o pats narys taip pat nepaskelbė jokio viešo pareiškimo, kad išsklaidytų abejones dėl savo sveikatos būklės, tačiau tai nėra pakankamas pagrindas tvirtinti, kad vyras nualpo dėl COVID-19 skiepų.

Kaip rašoma Nacionalinio mokymų centro sveikatinimo ir medicinos svetainėje ligos.lt, nualpimą gali sukelti įvairūs dirgikliai, tai gali būti gali būti reakcija į skausmą, nuovargį, maisto stoką ar stresą. Nualpti žmogus gali ir ilgą laiką stovėdamas ar sėdėdamas, ypač karštoje aplinkoje. „Toks aktyvumo nebuvimas sukelia kraujo sąstovį kojose, sumažindamas kraujo patekimą į smegenis“, – rašoma tinklalapyje. Įvykio aplinkybės – itin svarbaus žmogaus laidotuvės – bei ilgas stovėjimo nejudant vienoje vietoje laikas galėjo lemti karališkosios gvardijos nario nualpimą.

Gyvenimo būdo portalas „Hello Magazine“ rugsėjo 19 d. publikuotame straipsnyje taip pat klausia, „Kodėl karališkosios gvardijos nariai alpsta?“. Pasak straipsnio autorės, toks reiškinys nėra toks jau retas, mat iškilmių uniformas vilkintys kariai prie karalienės karsto turi budėti visą parą, kuri yra padalijama į keturias po 6 valandas trunkančias pamainas. Pamainos metu kariai kas 20 minučių apsikeičia pozicijomis, tačiau visą pamainos laiką jie privalo ramiai stovėti.

Dėl ilgo stovėjimo nejudant laiko ypatingų iškilmių metu alpulys nėra retas reiškinys tarp karališkosios gvardijos narių. Be to, kariai privalo laikytis itin griežtos disciplinos, todėl yra mokomi alpti griūnant veidu į priekį ir nevirsti į šoną bei nesikabinti šalia esančių daiktų.

Tai, kad nualpimas tarp karališkosios gvardijos narių ilgų ceremonijų metu yra gana dažnas reiškinys, įrodo ir internete paviešinti vaizdo įrašai, pavyzdžiui, 2016 m. per Vėliavos pagerbimo ceremoniją, kuria pažymimas Didžiosios Britanijos monarchės gimtadienis, įvykęs alpulio momentas (ČIA) ar analogiškas įvykis nutikęs kitais metais per tos pačios ceremonijos minėjimą (ČIA).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją