Klaidinantis teiginys: „Mikročipų“ sąmokslo teorija tapo realybe
Vaizdo siužeto autoriai aptaria DARPA agentūros mokslininkų naujieną apie naują sensorių, kuris galbūt ateityje galėtų pranešti apie COVID-19 infekciją, dar iki pasireiškiant simptomams. DARPA dažnai tyrinėja futuristines technologijas – nuo robotų gyvūnų iki skraidančių sunkvežimių.
Šįkart agentūros mokslininkai sukūrė micro sensoriaus konceptą, kuris pagal pakitusias chemines savybes galėtų nustatyti, ar žmogus serga. Tiesa, sensoriai dar tokie primityvūs, kad negalėtų atskirti, kokia liga žmogus užsikrėtė. Technologija ateityje galbūt bus siūloma JAV kariškiams.
Priešingai nei tvirtina karzygys.lt video autoriai, tai neįrodo jokios „mikročipų“ teorijos – ja buvo tvirtinama, kad skiepais žmoniją norima „sučipuoti“. Tai yra, suleisti mikroschemas, kurios atliktų daugybę fukncijų, pavyzdžiui – valdytų žmones.
Melagingas teiginys: užfiksuota 10 tūkst. mirčių po COVID-19 vakcinos
„Jei dar dabar žmonės neprabunda, tai, ko gero, tokie žmonės jau prarasti“, – teigia vienas video autorių. Cituojama straipsnio ištrauka, kurioje teigiama, kad po skiepo JAV jau mirė 10 tūkst. Žmonių, 200 tūkst. patyrė rimtų sužalojimų. Tačiau, kaip galima patikrinti JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) puslapyje, šiuo metu nei viena mirtis JAV nėra tiesiogiai susijusi su skiepu.
Iš viso, pranešama, kad nuo gruodžio 14 d. iki balandžio 12 JAV suleista 189 mln. dozių skiepų, pranešama apie 3,005 mirtis, tačiau nei viena jų nebuvo sukelta COVID-19 skiepo. Taigi teigti, kad mirė jau 10 tūkst. žmonių yra melaginga informacija.
Melagingas teiginys: nosiaryklės testo metu žmonės ir skiepijami
Sąmokslo teorija, kad atliekant nosiaryklės testą žmonėms suleidžiama mikroschema su skiepais nėra nauja. Apie ją jau rašėme praėjusių metų gruodį. Teorijos šalininkai neteisingai suprato Johns Hopkins mokslininkų išradimą – dulkės dydžio mikro prietaisą kuriuo teoriškai ateityje būtų galima kur kas efektyviau pristatyti ilgesnio poveikio vaistus ten, kur jų labiausiai reikia. Tai ypatingai padėtų gydant virškinamojo trakto ligas.
Kartu su sąmokslo teorija plinta išradimo iliustracijai panaudotas pagaliukas su vatos tamponėliu, ant kurio pavaizduoti keletas Johns Hopkins kūrėjų mikro prietaisų. Su skiepais šis išradimas neturi nieko bendro – jis sukurtas ilgo poveikio vaistų pristatymui virškinimo trakte, o ne skiepijimui. Taigi karzygys.lt teiginiai, kaip ir rodomas šaltinis, kuriame teigiama priešingai, yra melagingi ir nepagrįsti.
Taigi, remiantis aukščiau išvardintais melagingų ir klaidinančių karzygys.lt teiginių išaiškinimas, patvirtina, kad šiame vaizdo siužete paskelbta tikrovės neatitinkanti informacija apie COVID-19 skiepus.
- Šaltiniai
- https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/adverse-events.html
- https://www.businessinsider.com/military-sensor-skin-covid-darpa-19-2021-4
- https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-microchip-not-injected-covi-idUSKBN28O1TM
- https://www.delfi.lt/news/melo-detektorius/melas/vaizduote-stebina-teigia-kad-covid-19-nosiarykles-testo-metu-zmones-ir-skiepijami.d?id=85957515
- https://www.abc.net.au/news/2021-03-19/coronacheck-vaccine-misinformation-debunked/13258256