Teiginiai

Pranešimas, jog „JAV patvirtino, kad Ukraina bombardavo Zaporožės atominę elektrinę“ rugsėjo 16 dieną pasirodė lietuviškame portale bukimevieningi.lt. Šis portalas perspausdino leidinio „GlobalResearch“ rugsėjo 15-osios straipsnį (ČIA), kuriame skelbiama, jog „neįvardyti JAV pareigūnai, pasak „New York Times“, pripažino, jog sprogmenis į Ukrainos atominę elektrinę Zaporožėje leido Ukraina, o ne Rusija“.

Verdiktas

Tokie teiginiai, kad JAV pripažino, jog pati Ukraina bombardavo Zaporožės atominę elektrinę, yra melas. Minėtame leidinio „New York Times“ straipsnyje, kuriuo remiasi melagienų skleidėjai nė žodžiu neužsimenama, jog Ukraina pati apšaudė savo atominę elektrinę, kad esą tokį Ukrainos išpuolį jau pripažino ir JAV.

Melo detektoriaus komentaras

Netrukus po vasario 24-ąją prasidėjusios invazijos į Ukrainą, Rusijos kariuomenė nuo kovo 4-osios užėmė didžiausią Europoje Zaporožės atominę elektrinę. Jos vadovams pranešta, kad dabar kompleksas priklauso Rusijos valstybinei atominės energetikos bendrovei „Rosatom“, tačiau iki dabar Ukrainos darbuotojai ir toliau eksploatuoja Rusijos kontroliuojamą gamyklą.

Liepą pranešta, kad Rusijos pajėgos komplekse dislokuoja raketų paleidimo įrenginius, paversdamos jį karine baze. Nuo tada vis pasirodo pranešimų, jog Zaporožės atominė elektrinė yra apšaudoma, o dėl atakų Rusija ir Ukraina kaltina viena kitą.

Rugsėjo 13 dieną leidinyje „New York Times“ pasirodė straipsnis, kuriame, kaip tikina melagienų skleidėjai, neįvardyti JAV pareigūnai pripažino, kad Ukraina pati bombardavo savo atominę elektrinę. Tačiau šiame straipsnyje apie tai neužsimenama nė vienu žodžiu.

Straipsnyje pateikiama informacija, kaip Ukrainai pavyko surengti galingą kontrpuolimą ir atsikovoti didžiąją dalį Charkovo regiono.

Neįvardyti amerikiečių pareigūnai „New York Times“ žurnalistams pasakojo, kad nuo rugsėjo pradžios matomų akivaizdžių Ukrainos karinių laimėjimų strategija ėmė formuotis prieš kelis mėnesius per intensyvius Ukrainos ir JAV pareigūnų pokalbius apie karo Ukrainoje eigą.

„Šis pasakojimas apie pasirengimą kontrpuolimui paremtas interviu su keliais aukštais Amerikos pareigūnais ir kitais, informuotais apie slaptas Vašingtono ir Kijevo diskusijas, kurios padėjo Ukrainos vadams formuoti mūšį. Daugelis kalbėjo anonimiškumo sąlyga dėl slapto pokalbių pobūdžio“, – teigiama straipsnyje.

Zaporožės atominė elektrinė šiame straipsnyje paminėti tik vieną kartą. Teigiama, jog Ukrainos pareigūnai mano, kad ilgalaikei sėkmei reikia pažangos siekiant atgauti Zaporožės atominę elektrinę atgavimą, atkirsti Rusijos pajėgas Mariupolyje ir stumti Rusijos pajėgų Chersone atgal per Dniepro upę.

„Tikėtina, kad Chersonas ir Zaporožė yra potencialūs tikslai, – sakė gynybos tyrimų instituto CNA Rusijos studijų direktorius Michaelas Kofmanas. – Galime sulaukti tolesnių Ukrainos armijos operacijų, kad ateityje ten pasiektume proveržių“.

Tačiau tokia įžvalga ir žvilgsnis į ateitį tikrai nėra įrodymas, kad „JAV pagaliau pripažino, jog Ukraina bombardavo Zaporožės atominę elektrinę“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją